Biblioteka jest nieczynna

Szanowni Czytelnicy

W związku z sytuacją epidemiologiczną i zgodnie z obowiązującym prawem biblioteka będzie nieczynna do 29 listopada. Mamy nadzieję, że po tej dacie wrócimy do wypożyczania zbiorów, choć zapewne bez wolnego dostępu do półek. Zamówienia na książki można składać telefonicznie 33 855 26 91 bądź drogą mailową wypozyczalnia@wisla.pl lub dzieciecy@wisla.pl

Do 29 listopada nie można również oddawać książek, w związku z tym automatycznie przedłużamy terminy zwrotu.

Poniżej stosowny fragment obowiązujących biblioteki przepisów:

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020, poz. 1972)

11a. Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, instytucje kultury oraz inne podmioty działające na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz.U. z 2020 r. poz.902) polegające na zakazie:

1) udostępniania zbiorów publiczności,

2) organizacji wydarzeń z udziałem publiczności – z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

11b. Zakaz, o którym mowa w ust.11a, nie dotyczy:

• udostępniania zbiorów, które znajdują się na wolnym powietrzu, z wyjątkiem wnętrz obiektów kubaturowych, które mają być zamknięte dla zwiedzających;
  • zwiedzania lasów, parków i ogrodów zabytkowych należących do instytucji kultury oraz innych podmiotów, o których mowa w ust.11a.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.