Europa marzeń a doświadczenie życiowe

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle odbyło się już dziesiąte „Spotkanie z pasjami” on-line dla seniorów. Gościem była tym razem Elżbieta Skotnicka-Illasiewicz, która nosi tytuł profesora socjologii i której ogromną pasją są działania społeczne.

Pani profesor skupia się głównie na działaniach ukierunkowanych na poszerzanie świadomości idei Unii Europejskiej w Polsce, jednak zawsze podkreśla, że jest to jedną z wielu form społecznego angażowania się. Uważa, że Polska i Polacy zrobili ogromne postępy w zrozumieniu, czym jest naprawdę Unia Europejska. Przed nami jednak kolejny ważny sprawdzian. Stajemy się dojrzałym członkiem Unii, co oznacza, że również i my będziemy musieli pomagać słabszym krajom. Do tej pory przyjmowaliśmy pomoc, teraz będziemy musieli nauczyć się dawać. Dawanie może mieć wymiar nie tylko finansowy. Chodzi również o postawy ludzi, o ich wkład w życie społeczne. Coraz ważniejszy w tym kontekście staje się wolontariat, który jest esencją działań społecznych, działań na rzecz innych.

Biblioteka zaprasza na kolejne spotkanie dnia 21 listopada. Gościem seniorów będzie Hanna Bakuła.

Spotkania z pasjami 10 004 Spotkania z pasjami 10 006 Spotkania z pasjami 10 007 Spotkania z pasjami 10 012

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum wydarzeń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.