Mikołajkowe przedstawienie w Malince

Zbliżają się święta toteż biblioteka pragnie obdarować czymś swoich małych czytelników. Hmm… Książek Ci u nas dostatek! Ale przecież Mikołaj nie zdoła ich naładować na sanie, a reniferom byłoby zdecydowanie za ciężko. Droga wiedzie hen, hen, a gdzie tam do Malinki?

Wyjściem z tej sytuacji było zaproszenie teatrzyku ze studia Art-Re z Krakowa do Przedszkola Integracyjnego w Wiśle Malince. Dnia 5 grudnia 2013 roku, dzieci z zerówki oraz 2 grupy przedszkolne zobaczyły przedstawienie zatytułowane „Żółw i zając”. Już na samym początku aktorzy zachęcili dzieci do aktywności, czyniąc ze spektaklu widowisko interaktywne. Ciekawym zabiegiem było zatarcie granicy między publicznością a aktorem, toteż każde odważne dziecko mogło na krótką chwilę poczuć się jak artysta. Oprócz walorów estetycznych sztuka niosła również wartości natury moralnej. Dzieci dosyć długo musiały się zastanawiać, co mają doradzić żółwiowi, który kuszony propozycją lisa, stanął przed dylematem kontynuowania trasy uczciwie lub na skróty. A kiedy na scenę wyszedł zabłąkany baranek, młodzi widzowie musieli wymienić wszystkie możliwe rzeczy jakie produkuje się z wełny.

Na zakończenie dzieci częstowały się słodkościami, był czas na świąteczne życzenia oraz wspólne zdjęcie. Oczywiście z bohaterami spektaklu. A jak zakończył się wyścig rywalizujących ze sobą: żółwia i zająca, to chyba wszyscy wiedzą. A jeśli nie, to książek Ci u nas dostatek. A gdzie? Oczywiście w bibliotece. Zapraszamy!!!

Obraz 067Obraz 108 Obraz 072 Obraz 073 Obraz 079 Obraz 082 Obraz 083 Obraz 087 Obraz 090 Obraz 093 Obraz 097 Obraz 099 Obraz 100 Obraz 106

Obraz 107

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum wydarzeń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.