Zgarnęli nagrody…

Chcąc uczcić 14 „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle dnia 29 września przeprowadziła Konkurs Pięknego Czytania, w którym udział wzięło 26 uczniów wiślańskich szkół podstawowych. Po eliminacjach szkolnych uczniowie przygotowali czytanie krótkiego tekstu, a zaprezentowana przez nich literatura odpowiadała liście zakupionych nowości wydawniczych w ramach programu Biblioteki Narodowej – Priorytet 2.

Jury w składzie: Renata Czyż – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle, Marzena Brózda – polonistka, nauczyciel bibliotekarz oraz Joanna Leszczyńska – polonistka, instruktor teatralny, bibliotekarz oceniło uczestników konkursu i przyznało nagrody za poszczególne miejsca. Nagrodzono i wyróżniono w sumie 13 uczestników.

Oceniając wystąpienia uczniów komisja konkursowa wzięła pod uwagę: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu oraz kontakt z odbiorcą i radzenie sobie z tremą.

Z przyjemnością informujemy, że laureatami zostali:

KATEGORIA I (uczniowie klas I i II)

I miejsce – Dawid Pietruszka (SP 5)

II miejsce – Wojciech Cieślar (SP 4)

III miejsce – Kacper Szatan (SP 5)

wyróżnienie – Aurelia Kardas (SP 4)

wyróżnienie – Dominik Kozieł (SP 4)

KATEGORIA II (uczniowie klas III i IV)

I miejsce – Ewelina Pilch (SP 4)

II miejsce – Krzysztof Cieślar (SP 5)

III miejsce – Joel Kojma (SP 4)

wyróżnienie – Julia Podżorska (SP1)

KATEGORIA III (uczniowie klas V i VI)

I miejsce – Natalia Kobyłecka (SP 4)

II miejsce – Jakub Grzonka (SP 5)

III miejsce – Julia Zawada (SP 5)

wyróżnienie – Weronika Zduniak (SP 4)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zakładki do książek oraz pluszowe miśki z nowym logo biblioteki, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe i słodycze. Serdecznie dziękujemy komisji konkursowej, nauczycielom i bibliotekarzom przygotowującym uczestników. Uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje i życzymy pomyślności w następnych konkursach.

KPCZ malutkie51

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.