Nowa książka o Wiśle i jej odkrywcy

W sali Domu Zborowego 14 listopada odbyła się promocja nowej książki o Wiśle pt. Bogumił Hoff (1820-1894) – „odkrywca” Wisły, której organizatorami byli Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle. Nowa pozycja Wydawnictwa „Luteranin” ukazała się dzięki dofinansowaniu marcowej konferencji i obecnej publikacji przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Gminę Wisła. Każdy obecny mógł otrzymać książkę, warunkiem było jedynie wpisanie się na listę odbiorców.
    Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz Waldemar Szajthauer, który powitał zebranych, a wśród nich przedstawicieli władz kościelnych i samorządowych, autorów książki i gościa specjalnego – praprawnuczkę Bogdana Hoffa (brata Bogumiła) Małgorzatę Friedel wraz z małżonkiem. Następnie prelekcję pt. Bogumił Hoff (1829-1894) – współpracownik i uczeń Oskara Kolberga wygłosiła dr Renata Czyż, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle. Po wykładzie wiślańskie pieśni, które Bogumił Hoff zbierał i opublikował w pierwszej monografii miejscowości, zaprezentowała męska Grupa Śpiewacza „Czernianie”. Z dziejami Rodziny Hoffów i swoimi poszukiwaniami korzeni zapoznała publiczność pani Małgorzata Friedel, której tekst o protoplaście rodu znalazł się w nowej książce. Na koniec publikację promował ks. Waldemar Szajthauer, który z kolei przestawił jej zawartość i wręczył pierwsze egzemplarze autorom i gościom.
    Spotkanie zakończył poczęstunek oraz zwiedzanie wyremontowanej części biblioteki. Nowa wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży oraz pracownia komputerowa bardzo podobały się zwiedzającym. Biblioteka zaprasza w swoje progi oraz życzy miłej lektury nowej książki.

1_naWWW 2__naWWW 3__naWWW
2_naWWW 5_naWWW 1__naWWW
6_naWWW 3_naWWW 4__naWWW

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.