Zwiedzili bibliotekę

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia 20 listopada br. złożyli wizytę nauczyciele bibliotekarze wiślańskich szkół wszystkich szczebli. Goście zwiedzili wyremontowane pomieszczenia oraz zapoznali się z możliwościami nowej wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, a także nowoczesnej pracowni komputerowej. Omówiono również kwestie upowszechniania czytelnictwa i sprawy nurtujące środowiska bibliotekarskie.

Spotkanie zorganizowała biblioteka miejska nie tylko w związku z realizacją projektu przebudowy Domu Zdrojowego, ale przede wszystkim programu zakupu nowości wydawniczych dla bibliotek szkolnych. W miłej atmosferze omówiono przebieg wcześniej zaplanowanych działań, takich jak konkursy dla dzieci i młodzieży, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne czy promocja nowości wydawniczych przy pomocy internetowego Wiślańskiego Biuletynu Bibliotecznego. Pracownicy biblioteki miejskiej przekazali do szkolnych zbiorów najnowszą wiślańską publikację pt. Bogumił Hoff (1829-1894) – „odkrywca” Wisły oraz podziękowali nauczycielom bibliotekarzom za współpracę, która jednak trwać będzie nadal.

Spotkanie służyło wymianie doświadczeń zawodowych i planowaniu dalszych wspólnych działań. Program zakupu i promocji nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży dobiega końca, ale w przyszłości w bibliotekach atrakcji dla młodych czytelników nie zabraknie.

02 spotkanie bibliotekarzy01 spotkanie bibliotekarzy 03 spotkanie bibliotekarzy 04 spotkanie bibliotekarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.