Dziecięce podejście do świąt

Żeby tradycji stało się zadość, jak co roku na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle, wychowankowie z Przedszkola nr 2 w Wiśle odwiedzili placówkę, aby zapoznać się z ofertą czytelniczą dla najmłodszych. Wspaniałą okazją do tego spotkania, które odbyło się w czwartkowy poranek 4 grudnia, były zbliżające się Mikołajki.

W świąteczny klimat wprowadziła dzieci opowieść pt. „Gdzie jest Mikołaj” autorstwa Davida Bedforda, a ciekawy pokaz dziecięcej twórczości filmowej, podobnie jak w ubiegłym roku, sprawił, że popłynęły dźwięki kolęd i bożonarodzeniowe życzenia. Tematyka krótkich filmików, powstałych w ramach programu „Kolęda echo” inspirowana była zimą, nadchodzącymi świętami i Nowym Rokiem. Animacje stworzone przez dzieci – dla dzieci stanowią świąteczną edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „Halo echo” i zgodnie z formułą przeglądu rozbrzmiewać będą w całej Polsce.

Po Mikołajkowym seansie wszystkie grzeczne dzieci otrzymały słodkie cukierki i wafelki, obiecały też, że jeszcze przed świętami wraz z rodzicami odwiedzą bibliotekę. Życzymy wesołych świąt z książką!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.