Uzdolniona młodzież

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle rozbudzając potrzeby i zainteresowania czytelnicze młodzieży zorganizowała konkurs literacko-plastyczny, poprzez który promowała zakupione nowości wydawnicze. W tym roku wiślańska placówka bierze bowiem udział w programie dotacyjnym MKiDN i BN pod nazwą „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów)”. W konkursie zadaniem czytelników w wieku gimnazjalnym było zilustrowanie wybranej przygody głównego bohatera serii „Zwiadowcy” autorstwa znanego, australijskiego pisarza Johna Flanagana.

Wernisaż oraz uroczystość wręczenia nagród odbyły się 4 grudnia. Witając przybyłych gości i laureatów Dyrektor Renata Czyż podsumowała zrealizowane zadania i podziękowała młodzieży za udział w konkursie. Obecny na otwarciu wystawy Burmistrz Miasta Wisła – Tomasz Bujok w ciepłych słowach motywował uczniów do aktywności nie tylko na niwie szkoły, ale i w instytucjach kultury. Następnie przedstawiono wyniki konkursu. Jury w składzie Małgorzata Setkiewicz – artystka plastyk, Arnold Wollny – uczeń Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu, znawca serii „Zwiadowcy” i Renata Czyż – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle oceniło nadesłane prace i przyznało laury za poszczególne miejsca. Nagrodzono i wyróżniono w sumie 10 prac. W wyborze ilustracji komisja konkursowa przyjęła następujące kryteria oceny: realizację tematu, samodzielność wykonania, estetykę, a ponadto: kompozycję, kolorystykę i oryginalność. Laureatami zostali: I miejsce – Natalia Dziadek, II miejsce – Klaudia Wantulok, III miejsce – Kinga Branc, wyróżnienia otrzymali: Sara Kamieniorz, Magdalena Branc, Julia Kuć, zaś nagrody dodatkowe odebrali: Anna Konieczny, Jan Podżorski, Weronika Marekwica, Aleksandra Śliwka.

Wszystkie prace powstały pod kierunkiem Pani Małgorzaty Borowskiej – nauczycielki sztuki Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle. Składamy serdeczne podziękowania opiekunce uczniów, a uczestnikom konkursu i laureatom gratulujemy. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia wystawy, która będzie czynna do 25 stycznia 2015 roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Priorytet2_konkursy, Wydarzenia 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.