E-prasa w bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle dostępna jest już e-prasa. Na początek czytelnia internetowa proponuje elektroniczny dostęp do dwóch dzienników: „Rzeczpospolitej” i stołecznej „Gazety Wyborczej”. Z pozostałych tytułów można korzystać jak dawniej w tradycyjnej, papierowej formie.
    Biblioteka prenumeruje łącznie 26 tytułów czasopism, a ponadto trzy otrzymuje bezpłatnie. W wypożyczalni dla dzieci i młodzieży dostępne są: „Abecadło”, „Hobby extra”, „Kumpel”, „Komiks Gigant” i „Victor Gimnazjalista”, zaś na rodziców czeka „Twoje dziecko”. Miłośnicy natury znajdą tu także „Przyrodę Polską”, a w wypożyczalni dla dorosłych „Echa Leśne”. Wszyscy poszukujący informacji regionalnych mogą korzystać z miesięcznika „Śląsk”, a także „Dziennika Zachodniego” z cieszyńskim dodatkiem, „Głosu Ziemi Cieszyńskiej” i „Echa Wisły”. W czytelni dla dorosłych dostępne są także tygodniki i czasopisma specjalistyczne, m.in. „Angora”, Polityka” i „Wprost” czy „Wiedza i Życie”, „Fokus”, „Poznaj Świat”, „Urania”, „Zdrowie”, a także „Burda”, „Cztery Kąty”, „Mój piękny ogród”, „Poradnik bibliotekarza” oraz „Chip” (ten ostatni tytuł w pracowni komputerowej).  Na czytelniczki, ale nie tylko, czekają „Kobieta i Życie” oraz „Pani”.
Na razie tylko dzienniki mają formę elektroniczną, pozostałe czasopisma czekają na chętnych w wersji papierowej, przy czym bieżące numery dostępne są tylko na miejscu w czytelni, a archiwalne bibliotekarze wypożyczają do domu. Aby skorzystać z e-prasy należy przyjść do pracowni komputerowej w Domu Zdrojowym lub do wypożyczalni dla dorosłych (obecnie w budynku Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”) i skorzystać ze wskazanego komputera. Zapraszamy!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.