Elektroniczna biblioteka

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle można już wypożyczać e-booki, czyli książki elektroniczne. Obok dostępnych on-line kursów językowych i specjalistycznych oraz elektronicznej prasy, jest to kolejna usługa, którą biblioteka nieodpłatnie udostępnia swoim czytelnikom.
Czytelnicy mogą korzystać z darmowego dostępu do bazy ponad 2000 publikacji. Duża część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych, ale wśród e-książek znajdują się również publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, m.in. kryminały, sensacje i fantastyka, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki, słowniki i kompendia.
Aby korzystać z e-booków w serwisie libra.ibuk.pl, wystarczy być czytelnikiem np. wiślańskiej biblioteki oferującej usługę dostępu do platformy. Użytkownicy, którzy odbiorą kod PIN, otrzymają całodobowy dostęp do oferowanych publikacji z dowolnego miejsca, także za pomocą urządzeń mobilnych wspieranych przez IOS oraz Android.
Dostęp do puli tytułów możliwy jest dzięki kontynuacji działań Śląskiego Konsorcjum IBUK, w ramach którego biblioteki wspólnie wykupiły dostęp do serwisu. Na wakacje zamiast walizki książek można zabrać laptop czy tablet i czytać w dowolnym miejscu. Wybór e-książek jest duży i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do biblioteki po odbiór kodów PIN!!!
na_www-plakat-mini

Informacja o kodach PIN
Pomocnik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikaty_Zaproszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.