Ile wiemy o stolicy?

Dnia 10 listopada 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle odbyła się lekcja biblioteczna, której temat stanowiła Warszawa – stolica Polski. Uczniowie klasy III Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle dowiedzieli się, w jakich źródłach szukać informacji dotyczących największego miasta w Polsce.
Po zwiedzeniu biblioteki młodzi poszukiwacze wiedzy wspólnie odnaleźli w wypożyczalni dla dorosłych przewodniki po Warszawie i przejrzeli album fotografii Warszawy. Zaś literatura z działu dziecięcego przybliżyła im fakty dotyczące samego miasta, zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Trochę historii, ciekawostek i wszyscy przekonali się, że „to nie chmury, to Pałac Kultury”. Kolejnym elementem zajęć było odświeżenie wiadomości na temat trzech warszawskich legend: „Wars i Sawa”, „Złota Kaczka” oraz „Bazyliszek”. Uczniowie z wielką radością czytali wyznaczone ich fragmenty, po czym cała grupa omawiała wysłuchane wątki. Wyrecytowany został również wiersz Juliana Tuwima pod tytułem „Warszawa”. Ostatnim etapem poznawania stolicy było zilustrowanie wybranej legendy. Wielobarwne i zachwycające swą strukturą prace podziwiać można na ekspozycji w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży już od 16 listopada 2015 roku.
Podczas powrotu do szkoły uczniowie mieli jeszcze za zadanie odczytać tekst na pomniku Syrenki Warszawskiej, który stoi nieopodal Hali Gimnastycznej. Zadanie zostało wykonane, a dzieci mamy nadzieję zapamiętają, gdzie należy się udać w celu odszukania informacji na interesujący ich temat…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.