Ograniczyć ograniczenia

„Ograniczyć ograniczenia” – to temat kolejnego spotkania, które odbyło się w wiślańskiej bibliotece w ramach „akcji: e-motywacja” organizowanej przez Fundację Orange. Oprócz Tomasza Kozłowskiego, który jak zawsze w niezwykle interesujący sposób wprowadził w temat, gościem specjalnym była prof. Ewa Nowicka-Rusek.
Ewa Nowicka-Rusek, profesor antropologi społecznej, podzieliła się swoimi doświadczeniami z wyprawy do Jakucji. Następnie opowiadała o tym jak, pomimo swoich ograniczeń (niepełnosprawność związana z wadą wzroku), nie rezygnuje z realizacji swoich marzeń. Jej żelazne pytanie, które ma skłonić do refleksji w zderzeniu z ograniczeniem brzmi: „Dlaczego nie robić pewnych rzeczy?”, a następnie dodaje: „Dlaczego mam nie jeździć na biegówkach? Dlaczego mam nie jeździć autostopem?”. Takie podejście do swojej sytuacji pozwala jej wyjść poza barierę ograniczeń.
Podczas spotkania w wiślańskiej bibliotece miała miejsce ciekawa dyskusja, w trakcie której uczestnicy dzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami i zachęcali się do pokonywania własnych ograniczeń.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „akcja: e-motywacja” do wiślańskiej biblioteki już 3 grudnia.

19.11_emotywacje_02 19.11_emotywacje_13
19.11_emotywacje_03 19.11_emotywacje_05
19.11_emotywacje_08 19.11_emotywacje_09
19.11_emotywacje_11 19.11_emotywacje_12
19.11_emotywacje_14

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.