A przyroda kołem się toczy

Przyroda to chyba jeden z najczęstszych tematów podejmowanych przez pisarzy, a szczególnie wdzięczne są opisy poetyckie przeznaczone dla najmłodszych. Mogły się o tym przekonać dzieci z Przedszkola nr 2 w Wiśle 20 listopada 2015 r. podczas lekcji czytelniczo-plastycznej o temacie „Cztery pory roku”.
Wiosna, lato, jesień, zima i tak ta opowieść się zaczyna…”. Na początku uczestnicy zajęć wspólnie scharakteryzowali pory roku, po czym wysłuchali wierszy nawiązujących do zmian w otaczającej nas przyrodzie. Zrobiło się bardzo klimatycznie, gdyż najmłodsi z uwagą wsłuchiwali się w wiersze Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Marty Berowskiej. Poruszone zostały też zagadnienia z zakresu ochrony środowiska naturalnego i naszej wspólnej odpowiedzialności za losy planety. Padły pomysły na recyklingowe ozdoby, a w ramach zabawy uczestnicy zrobili piłki ze starych gazet i z radością celowali nimi do pudełka. Na zakończenie wykonano prace plastyczne, które będzie można podziwiać na wystawie w wypożyczalni dla dzieci od 24 listopada 2015r.
Słońce, deszczyk, tęcza i niebo się mroczy, przyszedł czas opowieść zakończyć…”. Mali czytelnicy chętnie zwiedzili jeszcze obie wypożyczalnie, a na scenie stanęła zwyciężczyni przedszkolnego konkursu recytatorskiego – Kasia, która zadeklamowała wierszyk o misiu. Oczywiście koledzy i koleżanki nagrodzili małą artystkę brawami, a pracownicy biblioteki życzą Kasi powodzenia w dalszym etapie konkursu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.