Dzieci z Czarnego w bibliotece

„Witaj w mym królestwie” – to tytuł lekcji bibliotecznej, przygotowującej do korzystania ze zbiorów biblioteki, w której udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem. Spotkanie odbyło się 2 grudnia 2015 roku, a rozpoczęto je od zwiedzania wypożyczalni dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży, pracowni komputerowej i działu opracowań.
Kiedy dzieci zasiadły w pokoiku malucha, przybliżone zostały informacje na temat działalności biblioteki, budowy książki oraz kultury czytania. Uczestnicy wysłuchali wiersza Józefa Czechowicza „Pada śnieg” i rozwiązali zagadkę logiczną. Zaprezentowany został również księgozbiór dla najmłodszych z wybranymi pozycjami z działu popularno-naukowego, czasopisma dziecięce oraz atrakcyjne w swej formie książki: dźwiękowe, kontrastowe, obrazkowe i audiobooki. Nakreśleniu roli głośnego czytania posłużył teatrzyk kamishibai oraz historia z bajki-rozkładanki pt. „Witajcie u Świętego Mikołaja”.
Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle dziękuje za miłe spotkanie i czeka na kolejnych małych czytelników.

nawww_1 sp2 l.b. witaj nawww_2 sp2 l.b. witaj nawww_3 sp2 l.b. witaj nawww_4 sp2 l.b. witaj nawww_5 sp2 l.b. witaj nawww_6 sp2 l.b. witaj nawww_7 sp2 l.b. witaj nawww_8 sp2 l.b. witaj nawww_9 sp2 l.b. witaj nawww_10 sp2 l.b. witaj nawww_11 sp2 l.b. witaj nawww_12 sp2 l.b. witaj nawww_13 sp2 l.b. witaj nawww_14 sp2 l.b. witaj nawww_15 sp2 l.b. witaj nawww_16 sp2 l.b. witaj nawww_17 sp2 l.b. witaj nawww_18 sp2 l.b. witaj nawww_19 sp2 l.b. witaj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.