Nie nudzę się sobą

W czwartek 3 grudnia 2015 roku w wiślańskiej bibliotece odbyło się ostatnie spotkanie dla osób 50+ w ramach projektu Fundacji Orange „akcja e-motywacja”, tym razem na temat: ,,Nie nudzę się sobą”. „Z niewiadomych mi przyczyn nigdy się w życiu nie nudzę. I to właśnie jest strasznie nudne.” – powiedziała Zofia Czerwińska, poznanianka, aktorka teatralna i filmowa, która była gościem specjalnym spotkania on-line.
Charyzmatyczna i pełna energii, słynna z niebanalnego poczucia humoru i dystansu do siebie: Zofia Nowosielska aktorka z kultowego serialu ,,Czterdziestolatek”, Pani Balcerkowa ze słynnej serii ,,Alternatywy 4”, Irenka z ,,Misia”, uczestniczka wyprawy w ,,Rejsie” i gosposia Karpielów w ,,Poszukiwany – Poszukiwana”. Wzięła udział w ponad 300 produkcjach filmowych i teatralnych. Ponadto Zofia Czerwińska jest miłośniczką zwierząt , a jej uczucie do czworonogów zaczęło się bardzo wcześnie. „Całe życie towarzyszył mi zapach psiej sierści. Wszystko zaczęło się wtedy, gdy tatuś włożył mi do dziecięcego kojca psiaka. Miałam wtedy półtora roku” – i tak zostało po dziś dzień. Dżekuś odwdzięcza się swojej pani, jak tylko może. Pomagał jej pozbierać się po śmierci mamy, a teraz zapewnia jej towarzystwo. Jak sama mówi, urodziła się dawno, w wyniku czego jest teraz w sile wieku, z przewagą wieku, ale zwolenniczką nowych technologii aktywnie korzystającą z komputera i Internetu.
Swoją fachową wiedzą podczas spotkania, które współprowadził, dzielił się jak zawsze psycholog i… skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski. Tym razem rozmawiano o optymizmie i sympatii… do siebie, a także o ważnym temacie samotności i tym, w jaki sposób ją oswajać. Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu i całego cyklu spotkań on-line w wiślańskiej bibliotece.

e-motywacje_39 e-motywacje_02 e-motywacje_07
e-motywacje_16 e-motywacje_05 e-motywacje_15
e-motywacje_19 e-motywacje_06
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.