„Bolko Kantor” w bibliotece

Podczas spotkania, które odbyło się 3 grudnia 2015 roku w wiślańskiej bibliotece, po raz pierwszy na dużym ekranie wyświetlony został film. Projekcja odbyła się w nowej sali multimedialnej biblioteki.
Pomysłodawcą i scenarzystą dokumentu zatytułowanego „Bolko Kantor. Prawy prosty” był Andrzej Drobik, który krótko wprowadził w tematykę i opowiedział o kulisach jego powstania. Trwająca 80 minut projekcja przybliżyła postać Adolfa „Bolko” Kantora, żyjącego w latach 1910-1992 bokserskiego mistrza okresu międzywojnia, żołnierza armii Andersa, działacza na rzecz sportu i ochrony przyrody. Na ekranie  wspomnieniami o swym ojcu dzielili się córka Ewa i syn Zbigniew, jak również ponad dwadzieścia innych osób, które opowiadały o swoich spotkaniach z „Bolkiem”.
Po filmie wywiązała się dyskusja, gdyż okazało się, że wśród widzów znalazły się osoby, które przed laty brały udział w imprezach sportowych organizowanych przez Bolko Kantora. Po spotkaniu można było także nabyć książkę autorstwa Andrzeja Drobika pod tym samym tytułem. Autorowi i wiślańskiej publiczności serdecznie dziękujemy.

bolko_38 bolko_03 bolko_01
bolko_06 bolko_09 bolko_08
bolko_10 bolko_14 bolko_15
bolko_18 bolko_19 bolko_20
bolko_32 bolko_30 bolko_31
bolko_35 bolko_37
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.