Świat na kliknięcie

Uczniowie klas trzeciej i drugiej gimnazjum odwiedzili wiślańską bibliotekę, by wziąć udział w nietypowej lekcji bibliotecznej. Tematem zajęć, które odbyły się 12 i 13 stycznia było „Wykorzystanie map online do zwiedzania świata”.
Dziewiętnastu uczniów we wtorek i osiemnastu w środę rozpoczęło zajęcia od zapoznania się z internetowym narzędziem Street View. Ten wstępny etap lekcji przebiegł zdumiewająco szybko, co umożliwiło zobaczenie większej ilości znanych miejsc świata. Po nabyciu wprawy w wyszukiwaniu różnych zabytków i interesujących punktów cała lekcja przerodziła się w jedna wielką przygodę. Przyjemnością było wymyślanie kolejnych miejsc, które z ekranu monitora oglądać można w niezwykle dokładny sposób, prawie jak w rzeczywistości. Właściwie nie ma ograniczeń w tego rodzaju wirtualnym zwiedzaniu, bo w mgnieniu oka możemy podróżować po Wielkim Kanionie w Kolorado czy słynnym Wielkim Murze Chińskim. Widoki oglądane ze szczytu Mount Everest zapierają dech w piersiach, można poczuć się prawie tak jak uczestnik wyprawy na to najwyżej położone miejsce ziemi.
Rozochoceni uczniowie wracali do szkoły z myślą o zwiedzaniu kolejnych interesujących miejsc świata, które nie są dostępne na co dzień. Od teraz dzięki nowym technologiom dostępnym w bibliotece podróżowanie w nawet najdalsze zakątki globu staje się łatwe i dostępne dla każdego…
lekcja2_5 lekcja1_4 lekcja1_2