5 lat minęło

Grupa dyskusyjna działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle we wtorek 23 lutego obchodziła mały jubileusz. Tego dnia przypadła 5. rocznica założenia grupy i jej działalności. Było sympatycznie, a momentami uroczyście.

Pierwsze zebranie grupy miało miejsce 23 lutego 2011 roku. W ciągu pięciu lat dyskutanci omówili 38 tematów związanych z przeszłością Wisły. Zakres poruszanych kwestii był bardzo szeroki: od historii, przez kulturę, turystykę i sport po zwyczaje ludowe, gości wiślańskich ośrodków wypoczynkowych oraz wybitne postacie zasłużone dla rozwoju miasta. Frekwencja podczas spotkań kształtowała się bardzo różnie. W zależności od tematu od 3 do 23 osób.

Niespodzianką dla zebranych była wizyta burmistrza miasta Tomasza Bujoka, który wręczył założycielom grupy pamiątkowe podziękowania. Panie Teresa Łączyńska i Danuta Szczypka oraz Jerzy Kufa nie tylko zainicjowali powstanie grupy, ale najczęściej pracowali jako osoby wprowadzające w temat i moderatorzy rozmów. Dziękując im za zaangażowanie burmistrz miasta życzył dalszych, ciekawych pomysłów i pasjonujących dyskusji.

Spotkanie miało charakter podsumowujący, ale też wyznaczający nowe kierunki działań. Grupa postanowiła stworzyć bank archiwalnych zdjęć z Wisły, by w przyszłości być może utworzyć z nich album pt. Wiślan portret własny oraz chce namawiać mieszkańców do spisywania historii własnych rodzin. Lepiej dokumentowane i archiwizowane mają być same dyskusje, a zwłaszcza mowy wprowadzające do nich. Zebrani wyznaczyli też nowe tematy i zapraszają wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach, które odbywają się w bibliotece (na antresoli zawsze w ostatni wtorek miesiąca) o godz. 16.00. Zapraszamy!

gr_dysk_jubileusz_35 gr_dysk_jubileusz_02 gr_dysk_jubileusz_14
gr_dysk_jubileusz_11 gr_dysk_jubileusz_15 gr_dysk_jubileusz_20