Poznali legendy

Ostatnie spotkanie z wiślańskimi legendami przyniosło uczestnikom bibliotecznych warsztatów wiedzę na temat pierwszego mieszkańca Wisły. Był nim opisany przez Bogumiła Hoffa tytułowy Imko Wisełka. W ostatni czwartek ferii, 25 lutego 2016 r., zgromadzeni wysłuchali wierszowanej opowieści w formie teatrzyku kamishibai, po czym odczytali najciekawsze fragmenty powieści „Imko Wisełka”.
Po zakończeniu części literackiej przyszedł czas na pracę twórczą. Uczestnicy samodzielnie wykonali i udekorowali papierowe torebki na prezenty, był też poczęstunek i informacje na temat elementów regionalnego stroju wiślańskiego w wersji męskiej i żeńskiej, których podsumowaniem było rozwiązanie rebusów. Na koniec dzieci ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia i otrzymały upominki.
Większość uczestników znała już omawianą legendę, dlatego wystarczyło tylko odświeżyć szczegóły, co stało się powodem do dyskusji i sprostowań, na przykład na temat tego, jak rzeczywiście nazywał się piesek głównego bohatera? Bambo, a może Burek? Dla tych, którzy nie wiedzą, albo nie są pewni odpowiedzi mamy wskazówkę – wystarczy przeczytać powieść i przeżyć tym samym wspaniałą przygodę.