Kurs edycji video dla młodzieży

Podczas zimowej przerwy od zajęć szkolnych gimnazjaliści mieli okazję nabyć nowe umiejętności w bibliotece miejskiej. W dwa czwartki ferii odbył się dwuczęściowy kurs edycji video w programie Adobe Premiere Elements. Zajęcia przebiegały w kameralnym gronie i luźnej atmosferze, która sprzyjała zadawaniu pytań.

Jak to bywa na podobnych kursach nie obyło się bez „teorii”, którą jednak zrealizowano szybko i bez znużenia. Zastrzyk wiedzy nie poszedł na marne, bo przydał się w części praktycznej, która była nastawiona na nabycie jak największych umiejętności edycyjnych materiałów video. Kursanci uczyli się nakładać różne eleganckie i te bardziej zaawansowane efekty na zdjęcia. Poznawali możliwości automatycznego tworzenia przejść pomiędzy dwoma zasobami projektu i sami tworzyli autorskie przejścia. Bardzo ciekawe było nadawanie ruchu slajdom tak, by cały pokaz był dynamiczny i ciekawy.

Niestety dwa czwartki minęły szybko, a apetyty były coraz większe. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpaść do biblioteki i skorzystać z dostępnych dla każdego programów Adobe do tworzenia video (Premiere Elements) oraz edycji fotografii (Photoshop). Biblioteka zaprasza.

kursvideo_2016_10 kursvideo_2016_01 kursvideo_2016_09
kursvideo_2016_08 kursvideo_2016_07 kursvideo_2016_06