Bibliotekarze zwiedzili bibliotekę

Wiślańska biblioteka po zrealizowaniu projektu i przebudowie i remoncie siedziby w ramach rządowego programu Biblioteka+ przyciąga licznych zwiedzających. Kolejną grupą chcącą zobaczyć nowe pomieszczenia byli bibliotekarze z Będzina i okolic.

Goście przyjechali 14 kwietnia i zapoznali się z pracą wiślańskiej placówki. Historię Domu Zdrojowego i biblioteki przybliżyła im dyrektor Renata Czyż. Kolorowy pokój malucha, wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży i pracownia komputerowa zachwyciły przybyłych. Westchnieniom nie było końca po zwiedzeniu wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Przestronna sala biblioteki bardzo podobała się bibliotekarzom, a niektórzy oświadczyli nawet, że chcą tu zostać.

Ogrom prac związanych z przebudową i remontem zilustrowana została za pomocą prezentacji multimedialnej na temat zrealizowanego projektu. Godzinne spotkanie zakończyło się wymianą doświadczeń zawodowych przy kawie. Do miłego zobaczenia na kolejnych szkoleniach bibliotekarskich!