Bierzcie przykład…

„Tydzień Bibliotek” już za nami. Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle, jak co roku przygotowała mnóstwo atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Młodzi czytelnicy wzięli udział w warsztatach wycinanki i spotkaniu autorskim, a młodzież dowiedziała się o życiu i wolontariacie w Indiach.

Na tym jeszcze nie koniec, bowiem biblioteka podsumowała rok 2015, doceniając wzorowe postawy czytelnicze dzieci i młodzieży. Właśnie „Tydzień Bibliotek” stał się okazją do wręczenia dyplomów i nagród, które mają zachęcić do dalszych wypożyczeń. Wśród laureatów w kategorii wiekowej do lat 5 znaleźli się: Wiktor Popiołek, Noemi Cieślar i Marta Przybyła. W kategorii do lat 12 pierwsze miejsce uzyskał Paweł Piszczek, zdobywając też nagrodę w konkursie „Bibliomaniak 2015” przyznaną przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie, na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Bereżański, a na trzecim Krzysztof Cieślar. W trzeciej kategorii wiekowej obejmującej czytelników w wieku 13-15 lat przodowała Joasia Lazar, która także zdobyła dodatkową nagrodę przyznaną przez cieszyńską książnicę, a ponadto na gali wręczenia miała okazję wygłosić krótki wykład na temat pozytywów płynących z czytania. Wśród młodzieży do lat 15 na drugim miejscu uplasował się Maciej Śmiałkowski, a miejsce trzecie zajęła Anna Konieczny. Należy podkreślić, że większość nagrodzonych czytelników tylko w roku 2015 przeczytała ponad 100 książek! Wyniki są naprawdę imponujące, a samo wręczanie nagród było prawdziwą przyjemnością, ponieważ laureaci są bardzo lubiani w swoich klasach. Wybrzmiały gromkie brawa i słowa uznania z ust rówieśników. Nagrodzeni są dumą nie tylko dla biblioteki miejskiej, ale też dla swoich rodzin i szkół, do których uczęszczają.

Z przyjemnością informujemy, że rok 2016 także zostanie podsumowany i być może okaże się, że to właśnie Ty przeczytałeś najwięcej książek w swojej kategorii wiekowej. Zatem do dzieła.

nawww_15_bibliomaniaknawww_2_bibliomaniak

nawww_1_bibliomaniak   nawww_8_bibliomaniaknawww_4_bibliomaniak