Zachwyt nad książką

Podczas kolejnej lekcji bibliotecznej wprowadzającej do samodzielnego korzystania ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle młodzi zwiedzający, uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 wykazali się niebywałą aktywnością. Spotkanie odbyło się 19 maja i było jednym z elementów wycieczki do Centrum Wisły.

Już na samym początku, uwagę zwiedzających przyciągnęły gabloty wystawiennicze, które co miesiąc przybliżają sylwetki i twórczość wybranych autorów dziecięcych. Był czas, by podziwiać wypożyczalnię i czytelnię dla dorosłych, a przy okazji dowiedzieć się coś niecoś o działach biblioteki i jej podstawowych funkcjach. Młodzi czytelnicy wspólnie ustalili znaczenie terminów: biblioteka, katalog, wydawnictwo, itp. Każdy miał wiele do powiedzenia, a przyswojone informacje można było zweryfikować podczas drużynowego pojedynku przy rozwiązywaniu krzyżówki. Artystyczne dusze wspaniale poczuły się na scenie, była też okazja, by zajrzeć za kulisy, do działu opracowań i skorzystać z windy. W kąciku malucha uczniowie poznali budowę książki oraz wsłuchali się we fragment audiobooka „Akademia Pana Kleksa”, porównując go z tradycyjną wersją książkową, stwierdzili, że audiobook rzeczywiści oddaje pełnotekstową odmianę tej lektury.

Uczniom i ich opiekunom dziękujemy za sympatyczne spotkanie i do zobaczenia w wypożyczalni dziecięco-młodzieżowej.

nawww_2_sp2 nawww_3_sp2 nawww_5_sp2 nawww_6_sp2 nawww_8_sp2 nawww_9_sp2 nawww_11_sp2 nawww_12_sp2 nawww_13_sp2 nawww_14_sp2 nawww_15_sp2