Nagrodzeni za czytanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle propagując czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych już po raz drugi zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania, który wypadł idealnie w obchodzonym 29 września Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Po eliminacjach szkolnych 29 uczestników z pięciu wiślańskich szkół podstawowych zaprezentowało dwuminutowe fragmenty z wybranych przez siebie książek.

Jury w składzie: Renata Czyż – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle, Marzena Brózda – polonistka, nauczyciel bibliotekarz z ZSGH oraz Krystyna Cieślar – nauczyciel bibliotekarz z LO oceniło wystąpienia uczestników konkursu i przyznało nagrody za poszczególne miejsca. Nagrodzono i wyróżniono w sumie 15 uczniów.

Oceniając prezentację tekstu komisja konkursowa wzięła pod uwagę przede wszystkim: tempo czytania, dykcję, akcentowanie, kontakt z odbiorcą i radzenie sobie z tremą.

Z przyjemnością informujemy, że laureatami w trzech kategoriach wiekowych zostali:

KATEGORIA I (uczniowie klas I i II)

I miejsce – Aleksandra Świerczek (SP 5)

II miejsce – Emilia Filipiak (SP 5)

III miejsce – Oliwia Pilch (ZSP nr 1, SP 4)

wyróżnienie – Hanna Procner (ZSP nr 2, SP 3)

wyróżnienie – Tomasz Cieślar (ZPS nr 1, SP 4)

KATEGORIA II (uczniowie klas III i IV)

I miejsce – Bartosz Cieślar (SP 5)

II miejsce – Adriana Tyszkowska (SP 5)

III miejsce – Vincent Ohl (ZSP nr 2, SP 3)

wyróżnienie – Jakub Witucki (SP2)

wyróżnienie – Wojciech Cieślar (ZSP nr 1, SP 4)

KATEGORIA III (uczniowie klas V i VI)

I miejsce – Anna Bujok (SP 5)

II miejsce – Mikołaj Giza (SP 2)

III miejsce – Magda Branny (ZSP nr 2, SP 3)

wyróżnienie – Nadia Bujok (ZSP nr 2, SP 3)

wyróżnienie – Julia Pilch (ZSP nr 1, SP 4)

W czasie obrad komisji konkursowej uczestnicy, ich opiekunowie i słuchacze zostali zaproszeni na poczęstunek, po czym wszyscy zwiedzili wnętrza biblioteki. Gdy zebrani usiedli w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, dyrektor Biblioteki wraz dyrektorem Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół – Sylwestrem Foltynem, uhonorowali 15 najaktywniejszych czytelników bibliotek szkolnych, którzy w roku szkolnym 2015/2016 wypożyczyli największą ilość książek.

Finałem II Konkursu Pięknego Czytania było zaznaczenie przez przewodniczącą jury roli czytania i podkreślenie wysokiego poziomu tegorocznych prezentacji tekstów konkursowych. Laureaci otrzymali dyplomy, narody książkowe i audiobooki – dzieła Henryka Sienkiewicza, literackiego patrona roku 2016.

Serdecznie dziękujemy komisji konkursowej, nauczycielom i bibliotekarzom przygotowującym uczestników, gratulujemy udanych wystąpień i zapraszamy do czytelniczych potyczek w następnej edycji konkursu za dwa lata.

2nawww_iikpcz 1nawww_iikpcz

49nawww_iikpcz 50nawww_iikpcz 51nawww_iikpcz48nawww_iikpcz 47nawww_iikpcz  54nawww_iikpcz 57nawww_iikpcz 58nawww_iikpcz 60nawww_iikpcz  44nawww_iikpcz

4nawww_iikpcz 81nawww_iikpcz 80nawww_iikpcz 77nawww_iikpcz 78nawww_iikpcz 70nawww_iikpcz 65nawww_iikpcz 67nawww_iikpcz  62nawww_iikpcz