Mikołajkowy spektakl

W zimowym, świątecznym nastroju, wśród blasku ciekawskich oczu i perlistego śmiechu dzieci, jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zorganizowała spektakl Mikołajkowy dla najmłodszych. Wychowankowie Przedszkola „Mali Odkrywcy”, Zespołu Przedszkoli Miejskich i uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnem przybyli do biblioteki 8 grudnia, by zobaczyć przedstawienie pt. „Zimowa afera, ktoś porwał renifera”.

Bałwanek, Renifer, Skrzat, i Śnieżynka… wszystkie pojawiające się na scenie postacie zagrane przez aktorów teatru „Maska” z Krakowa wzbudziły niebywałą sympatię publiczności. Były okrzyki radości, wybuchy śmiechu, nawoływania i „żywe” uczestnictwo w odgrywanych scenach. Kiedy granica między sceną a publicznością zatarła się bez reszty, najmłodsi wciągnięci w akcję, mieli okazję ją współtworzyć. Bariery wstydu i oporu zostały pokonane, a ostatecznie renifer z pomocą dzieci i tak się odnalazł.

Na pożegnanie wszystkie grzeczne dzieci dostały od Mikołajów słodkości i zostały zaproszone do czytania opowiadań świątecznych, których w wypożyczalni dziecięcej nie brakuje. Zapraszamy!