Wystawa „Typy góralskie”

Zapraszamy do zwiedzania otwartej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle wystawy prezentującej „Typy góralskie” czyli portrety górali autorstwa Pawła Stellera i Jana Wałacha. Prace znanych beskidzkich drzeworytników można oglądać z okazji 80. rocznicy sukcesów artystów śląskich odniesionych na Wystawie Światowej w Paryżu w 1937 roku. Paweł Steller z Ustronia Hermanic oraz Jan Wałach z Istebnej przywieźli z niej medale odpowiednio złoty i brązowy. W tym samym roku obaj wystawiali swe prace w Wiśle podczas Święta Gór. Prace wydawane drukiem w tzw. tekach drzeworytniczych znajdują się w zbiorach placówki. Skomponowana z nich ekspozycja będzie czynna do końca września w godzinach pracy biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikaty_Zaproszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.