Letnia Akademia Zabawy

Właśnie zakończyła się trzecia edycja Letniej Akademii Zabawy – zajęć dla dzieci przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wiśle. Uczestnicy, którzy spotykali się w dniach 2-6 lipca mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

W poniedziałek dzieci poznały historię pisma i wykonały na wzór glinianych tabliczek swoje tabliczki z masy solnej, a we wtorek pod czujnym okiem Marka Cieślara młodzi introligatorzy zszywali tradycyjne albumy na zdjęcia. Środa upłynęła pod znakiem pojedynków i zabaw na świeżym powietrzu oraz informacji na temat internetowego savoir-vivre’u. W dniu następnym dzieci chętnie wcielały się w role prezentując swe talenty na scenie, zgodnie z instrukcjami udzielanymi przez profesjonalnych aktorów z teatru „Bajkowe Skarbki Śląska”. Na zakończenie cała grupa wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Nowej Osady i Gościejowa. Atrakcji nie brakowało: była przejażdżka autobusem, wyjazd kolejką linową, spacer przez las i pieczenie kiełbasek. Sami uczestnicy już wcześniej ustalili scenariusz wyprawy i doskonale zaplanowali sobie czas wolny.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w realizacji warsztatów i zabaw oraz czuwali nad bezpieczeństwem dzieci. Letnią Akademię Zabawy 2018 uważamy za udaną, a następna już w przyszłe wakacje. Wszystkich chętnych zapraszamy!

dzień pierwszy

dzień drugi

dzień trzeci

dzień czwarty

dzień piąty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.