Haftowane obrazy w bibliotece

Czytelnicy i goście Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle mieli okazję wziąć udział w ciekawym wydarzeniu. 30 sierpnia 2018 roku odbył się wernisaż obrazów haftowanych Ireny Branc, która nie tylko zajmuje się rękodziełem artystycznym, ale też docenia wartość kultury i tradycji lokalnych. Jej twórczość literacką stanowią wiersze i opowiadania, które czytelnicy znajdą w wiślańskiej książnicy w dziale z regionaliami.

Pani Irena Branc haftuje od dzieciństwa. Jej obrazy niejednokrotnie nawiązują tematyką do rodzinnych stron – czyli Wisły. Znajdziemy tu ciekawe górskie pejzaże, górala przy pracy na roli, motywy florystyczne, zwierzęta gospodarskie, ale i martwą naturę, czy postacie, które można utożsamić z rodziną artystki. Obecni na wernisażu: goście i delegacje gratulowali artystce bogatej twórczości i życzyli dalszych sukcesów. Ciekawostką jest, że hafciarka brała udział we wszystkich wystawach grupowych organizowanych przez stowarzyszenie „Grupa Twórców Wiślanie”, do którego należy od początku jego istnienia. Zebrani mieli szansę po raz pierwszy zobaczyć jej prawie wszystkie obrazy w jednym miejscu.

Prace laureatki Nagrody Miasta Wisły można podziwiać w wypożyczalni dziecięcej do 25 września, do czego gorąco zachęcamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.