Spotkanie z Andrzejem Niedobą

W piątkowe popołudnie 21 września w sali Domu Zborowego odbyło się spotkanie z Andrzejem Niedobą, autorem książki „Rzeka niepokorna. Saga cieszyńska”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: członkowie Rady Powiatu wiceprzewodniczący Jerzy Nogowczyk i Andrzej Molin, wójt Istebnej Henryk Gazurek oraz były burmistrz Wisły Karol Nogowczyk. Podczas spotkania można było nabyć książkę, która rozeszła się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

W imieniu organizatorów gości przywitała dyrektor wiślańskiej biblioteki Renata Czyż, która przedstawiła także literacki i dziennikarski dorobek autora. List od burmistrza Wisły Tomasza Bujoka odczytał Łukasz Bielski – kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu. Następnie głos zabrał sam Autor. Najnowsza książka Andrzeja Niedoby była pretekstem do wspomnień nie tylko o rodzie Niedobów do dziś mieszkających po obu stronach Olzy, ale o dziejach Śląska Cieszyńskiego i skomplikowanych, a nie raz tragicznych losach jego mieszkańców. Pojawiły się wątki, które nie zmieściły się na kartach książki, refleksje i zabawne anegdoty. Spotkanie podsumował proboszcz wiślańskiej parafii ewangelickiej, ks. radca Waldemar Szajthauer, który zauważył, że szczęśliwym trafem książka nie ukazała się w ubiegłym roku na 500 lat reformacji, jak wcześniej planowano, gdyż obecnie świetnie wpisuje się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończeniu spotkania do Andrzeja Niedoby ustawiła się długa kolejka po autografy.

Organizatorami spotkania byli Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, wydawca książki, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle. Książkę można nabyć w wiślańskich księgarniach lub wypożyczyć w bibliotece. Zapraszamy!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.