Czytanie na zawołanie

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który przypada co roku 29 września, Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle organizuje wydarzenia popularyzujące czytelnictwo wśród najmłodszych. W cyklu dwuletnim odbywa się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów wiślańskich szkół podstawowych, który w tym roku został przeprowadzony 27 września 2018 r. i przyciągnął aż 40 uczestników.

Zanim jednak uczniowie popisali się swoimi czytelniczymi umiejętnościami i interpretacjami tekstów, Burmistrz Miasta Wisła – Tomasz Bujok wraz z instruktor Wiślańskiego Centrum Kultury – Iwoną Klimaszewską wręczyli nagrody w konkursie czytelniczo-plastycznym dla dzieci wieku przedszkolnym. Laureaci wykonali piękne prace, których tematem był „Mój ulubiony bohater bajkowy”. W jury, które spotkało się 25 września, oprócz Iwony Klimaszewskiej zasiadły również: właścicielka „Galerii u Dziadka” – Joanna Szołtysek-Kuczyńska oraz bibliotekarz – Monika Śliwka. Nagrodzone prace można podziwiać w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, a wyniki konkursu prezentujemy poniżej.

Biblioteka miejska, co roku nagradza też najaktywniejszych czytelników bibliotek szkolnych. Po konsultacji z nauczycielami bibliotekarzami udało się wyłonić 15 laureatów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 przeczytali najwięcej książek w swoich szkołach (wyniki prezentujemy poniżej). Nagrody w tym konkursie wręczyli Burmistrz Miasta Wisła – Tomasz Bujok wraz z dyrektor biblioteki miejskiej – Renatą Czyż.

Następnie uczestnicy III Konkursu Pięknego Czytania stanęli przed nie lada wyzwaniem. Przygotowane fragmenty ulubionych tytułów, uczniowie prezentowali na scenie, przed komisją konkursową w składzie: Marzena Brózda – nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Krystyna Cieślar – nauczyciel bibliotekarz Liceum Ogólnokształcącego oraz Renata Czyż – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle. Gdy emocje opadły i jury udało się na obrady, wszyscy konkursowicze zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zanim nagrody zostały wręczone, a uczniowie uhonorowani zostali dyplomami, przewodnicząca jury – Renata Czyż przekazała bardzo cenne wskazówki dotyczące prezentowania czytanych tekstów. Wyniki konkursu przedstawiamy w załączonym protokole.

Laureatom i uczestnikom wszystkich konkursów serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych zmaganiach. Cieszymy się, że uczniowie wiślańskich szkół czytają i wypożyczają książki, nie tylko w bibliotekach szkolnych, ale i w bibliotece miejskiej. Oby tak dalej!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.