Miłość do czytania

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zorganizowała 26 września 2019 r. Dzień Głośnego Czytania, w ramach którego uczniowie kl. II b (SP1) oraz najlepsi czytelnicy bibliotek szkolnych mogli się spotkać z lektorką – Malwiną Kożurno.

Już na samym początku prowadząca dała popis swych możliwości prezentując publiczności humorystyczny fragment z opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. „Ciekawe, co będzie jutro?”. Odpowiednia postawa, modulacja głosu, mimika, poprawna dykcja oraz wspaniały kontakt ze słuchaczami pozwoliły wyciągnąć z czytanego tekstu maksimum emocji. Później zawodowa lektorka wręczyła nagrody laureatom wśród, których znaleźli się: Kamil Domogała, Klaudia Żyła, Dawid Szalbót (SP 1 w Wiśle Centrum), Natalia Pilch, Paulina Puszyńska, Emil Poljak (SP 2 w Wiśle Czarne), Alicja Brzyska, Eliza Cieślar, Julia Cieślar (ZSP nr 2 w Wiśle Malice), Nikola Widła, Lena Pączko, Bartosz Pilch (ZSP nr 1 w Wiśle Głębce), Hanna Szarzec, Zuzanna Czyż o raz Dorota Niemczyk (SP 5 w Wiśle Jaworniku). Następnie wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami ćwiczyli swój aparat mowy, a wszystko w formie zabawy i wspólnej integracji. Na zakończenie każdy mógł wypróbować swoje osiągnięcia przedstawiając się i czytając głośno fragmenty wiersza.

Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach i gratulujemy bibliotekarzom szkolnym i rodzicom, że wspierają i mobilizują swoich podopiecznych do czytania. Cytując Maliwnę Kożurno jesteśmy przekonani, że „z młodych pięknie czytających, wyrosną wspaniali, wrażliwi dorośli”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.