Noc bibliotek

„Znajdźmy wspólny język” – to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek, do której dołączyła również Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle. W piątkowe popołudnie 4 października 2019 r. najmłodsi czytelnicy wraz z rodzicami zostali zaproszeni na pełnometrażowy obraz powstały na podstawie komiksu o tym samym tytule – „Ptyś i Bill”. Zanim jednak rozpoczął się seans, czytające na co dzień swoim dzieciom mamy, zaprezentowały słuchaczom wiersz Joanny Mueller pt. „Wierszowiązałki”, który nawiązując do tegorocznego hasła akcji podkreślał wagę czytania we wzmacnianiu rodzinnych relacji. Czytelnikom do gustu przypadł szczególnie następujący fragment: „…wiersz to zakątek, gdzie czas przez palce wolniej przecieka, a człowiek siada bliżej człowieka, i nawet jeśli są pogniewani, to tu się wiążą słów węzełkami…”. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani czytelniczymi rebusami, kolorowankami i labiryntami oraz nalepkami z logo akcji.
Organizatorem Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.