Pięknie czytali

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zaprosiła 30 września 2021 r.  uczniów wiślańskich szkół podstawowych do udziału w Konkursie Pięknego Czytania. Do czytelniczych potyczek przystąpiło 29 uczestników, a zostali oni ocenieni przez komisję konkursową w składzie: Ilona Majewska – Dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle, Elżbieta Śliwka – polonistka Liceum Ogólnokształcącego im.  Pawła Stalmacha w Wiśle oraz Dagmara Niemczyk – filolog, tłumaczka języka angielskiego, bibliotekarka wiślańskiej książnicy. W pierwszej kategorii wiekowej dwa pierwsze miejsca ex aequo zajęli Michał Pilch oraz Filip Brzeżek, na miejscu trzecim uplasowała się Łucja Ciemniewska, zaś wyróżnienie otrzymali Jan Sztwiertnia i Olaf Liboska. Uczniowie klas trzecich i czwartych zostali zaklasyfikowani do drugiej kategorii wiekowej, a zwycięzcą okazał się Jakub Moc, zaraz za nim stanęła Maja Szarzec, a ostatnie miejsce na podium zgarnęła Vanessa Pinkas. Wyróżnieni za piękne czytanie w tej kategorii zostali Natan Frankowski oraz Zofia Sikora. Wśród reprezentantów klas piątych i szóstych najlepsza okazała się Natalia Puciłowska, na drugim miejscu stanęła Milena Wisełka, zaś na trzecim Judyta Machnicka. W najstarszej kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymali Piotr Pezda i Krystian Legierski. Uczestnikom serdecznie gratulujemy udanych wystąpień. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych edycjach konkursu i składamy podziękowania na ręce rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy, którzy zaangażowali się w przygotowanie swoich podopiecznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.