Strawinski – teatr do zrobienia!

Z wielką radością informujemy Państwa, że rozpoczynamy realizację kolejnego działania z zakresu edukacji kulturalnej. Już wkrótce zainteresowane dzieci i młodzież zaprosimy do działań teatralnych, tanecznych, plastycznych, scenograficznych, dziennikarskich – wspólnie stworzymy i wyprodukujemy spektakl “Pietruszkę” Igora Strawinskiego.

To nie wszystko, w ramach działań wydamy manual “Teatr do zrobienia” nawiązujący do tradycyjnych zabawkowych teatrów papierowych. Publikacja będzie zawierała 3 libretta i teatrzyki do wycięcia, a także biogram Igora Strawinskiego. Będzie zachętą do poznawania muzyki klasycznej oraz  opowiadania historii poprzez taniec.

Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury -państwowego funduszu celowego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.