Najpiękniejsze parki USA

O najpiękniejszych parkach w Stanach Zjednoczonych opowiedziała Elżbieta Holeksa-Malinowska, cieszynianka, poetka, która w Ameryce spędziła ponad 12 lat. Podróżując po kraju zwiedziła m.in. Park Narodowy Yellowstone (Wyoming) z błotnymi i wodnymi gejzerami, Yosemite (Kalifornia) z wodospadami i szlakiem Mist Trial ze skalnymi schodami, Redwood (Kalifornia) z najwyższymi, długowiecznymi sekwojami, Arches (Utah) z formacjami skalnymi w kształcie łuku.

Pani Ela opowiadała o ciekawostkach i niespodziankach na szlakach – o spotkaniu z grizli, bizonami czy pieskami preriowymi.

W jej opowieściach nie zabrakło akcentów polskich, wspomniany był Korczak Ziółkowski – rzeźbiarz, którego rodzice byli Polakami, autor pomnika indiańskiego wodza Szalonego Konia.

Wspomnienia z pobytu w Stanach autorka zebrała w książce pt. „Smak Ameryki”. Zapraszamy do lektury.

Duża sala biblioteki, na ekranie jest wyświetlane zdjęcie. Duża sala biblioteki, na ekranie jest wyświetlane zdjęcie. Duża sala biblioteki, na ekranie jest wyświetlane zdjęcie. Duża sala biblioteki, na ekranie jest wyświetlane zdjęcie. Duża sala biblioteki, na ekranie jest wyświetlane zdjęcie. Duża sala biblioteki, na ekranie jest wyświetlane zdjęcie. Duża sala biblioteki, na ekranie jest wyświetlane zdjęcie. Elżbieta Holeksa-Malinowska wpisuje się w księdze pamiątkowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.