Tomasz Zimoch w bibliotece

zimoch_027_lowW niedzielę 15 stycznia gościem wiślańskiej biblioteki był znany dziennikarz sportowy – Tomasz Zimoch. Właściciel najbardziej rozpoznawalnego głosu w Polsce spotkał się z czytelnikami i kibicami, którzy przyjechali na konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dziennikarz promował i podpisywał swoją książkę pt. „Mówi Tomasz Zimoch: Panie… kończ Pan ten mecz”.

zimoch_003_low            Książka jest wywiadem-rzeką, który przeprowadziła Anna Bogusz. Tomasz Zimoch opowiada w niej o swoich korzeniach, początkach pracy w Polskim Radiu, swoich mentorach, relacjach z wielkich wydarzeń sportowych i wspaniałych sportowcach. O tym wszystkim, i nie tylko, można było usłyszeć na żywo w bibliotece, a oprócz głosu była także wizja. Uczestnicy spotkania zostali oczarowani opowieścią Tomasza Zimocha, który wiele miejsca poświęcił Adamowi Małyszowi, któremu jako komentator towarzyszył od początku kariery sportowej i miał okazję obserwować jej dojrzewanie i rozwój. Liczne pytania z sali prowokowały wypowiedzi na temat piłki nożnej, afer dopingowych i wielkich pieniędzy w sporcie. Najważniejsze jednak pozostały osiągnięcia i emocje sportowe.

zimoch_059_low            Podczas spotkania Tomasz Zimoch zaprezentował także zebrane przez siebie pamiątki z zawodów: rękawicę bokserską, piłeczkę golfową, but Zbigniewa Bońka oraz piłkę tenisową z Australian Open. Z każdym rekwizytem wiązała się ciekawa historia, ale najważniejszym okazał się słupek ze skoczni, na której Adam ustanowił rekord. Na tabliczce widnieje 138 metrów, ale skok był o pół metra dłuższy, co Adam własnoręcznie dopisał.

zimoch_118_low            Po zakończeniu spotkania szybko ustawiła się kolejka po autografy. Były wspólne zdjęcia i rozmowy z Tomaszem Zimochem. Trzeba było się jednak śpieszyć, gdyż wszyscy chcieli na czas dotrzeć na konkurs na skocznię w Wiśle Malince. Dziękujemy i mamy nadzieję, że z Tomaszem Zimochem spotkamy się jeszcze nie raz.

zimoch_005_low zimoch_012_low zimoch_016_low
zimoch_015_low zimoch_042_low zimoch_040_low
zimoch_019_low zimoch_038_low zimoch_030_low
zimoch_036_low zimoch_044_low zimoch_050_low
zimoch_051_low zimoch_052_low zimoch_054_low
zimoch_056_low zimoch_060_low zimoch_062_low
zimoch_066_low zimoch_071_low zimoch_077_low
zimoch_083_low zimoch_088_low zimoch_089_low
zimoch_095_low zimoch_098_low zimoch_104_low
zimoch_114_low zimoch_117_low

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.