Zadanie czytanie

Wychowankowie z Przedszkola Integracyjnego w Wiśle Malince odwiedzili w dniach 10 i 12 maja 2017 r. Miejską Bibliotekę Publiczną w Wiśle, by zdobyć umiejętności samodzielnego korzystania ze zbiorów.

Kącik malucha to kolorowe, specjalnie przygotowane miejsce, w którym najmłodsi mogli się poczuć swobodnie i jak w bajce. Niskie regały wypełnione ślicznymi książeczkami zachęciły do przeglądania jeszcze „ciepłych” nowości wydawniczych. Przedszkolaki zachwyciły się książkami obrazkowymi, kontrastowymi oraz rozkładankami. Rynek wydawniczy kieruje dla najmłodszych tak atrakcyjne w swej szacie i formie pozycje, że można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Książki zabawki, bajki zapachowe, dźwiękowe oraz interaktywne, to propozycje, które przypadły do gustu wszystkim dzieciom. Nie obyło się też bez głośnego czytania i prezentacji teatrzyku kamishibai. Najmłodsi aktywnie brali udział w książkowych skojarzeniach i zgadywankach, a na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali imienne zaproszenia do zapisania się do biblioteki i poznali regulamin korzystania z wypożyczalni.

Kolejną grupą, która odwiedziła wypożyczalnię dziecięcą 16 maja 2017 r. była klasa I z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle. Zajęcia tematyczne pod hasłem „Wiosna” przepełnione były wierszami i rymowankami. W sielski klimat wprowadził uczniów teatr kamishibai i wspólna praca nad portretem Pani Wiosny, zaś nauka wiersza z elementami ruchu wywołała uśmiechy na twarzach dzieci.

Dziękujemy za miłe wizyty w wypożyczalni dziecięcej i zapraszamy do dalszych odwiedzin w szerszym gronie, bo przytulne wnętrza biblioteki to także ostoja dla rodziców, gdzie w strefie czytelniczej mogą wygodnie usiąść i przeglądać książki z zakresu, edukacji, wychowania, psychologii czy logopedii. Zapraszamy!

Wizyta dzieci z Przedszkola Integracyjnego w Wiśle Malince

Uczniowie kl. I z Zespołu Szkół nr 1

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.