Introligatorzy w Wiśle

„Tajniki pracy introligatora” – pod takim tytułem zrealizowane zostały ciekawe zajęcia, które odbyły się 1 lutego w ramach „Ferii w bibliotece”. Ich efektem była książka w twardej oprawie własnoręcznie wykonana przez dzieci.
                Marek Cieślar na co dzień instruktor narciarski, fotograf, a od niedawna pasjonat oprawiania książek, przeprowadził uczestników spotkania przez kolejne etapy składania tomu. Na początku trzeba było zastanowić się, czym zajmuje się introligator i jakimi narzędziami się posługuje? Spore zainteresowanie wzbudziła gilotyna, prasa oraz skrzynka z przyrządami, w której znalazły się między innymi: szydło, klamry, igły, nici, wosk, kość introligatorska itp. W ruch poszły, skrawki papieru ściernego i pędzelki umoczone w kleju. Później nastąpiło klejenie okładki, przygotowanie wyklejki i złożenie elementów w całość. Zajęcia typowo techniczne, wymagające dużej precyzji sprawiły uczestnikom sporo frajdy. Moment otwarcia gotowej książki był podniosły, a na twarzach dzieci i ich instruktora malowała się duma.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo i zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Dniu Bezpiecznego Internetu.  Zajęcia edukacyjne pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” odbędą się w najbliższy wtorek 6 lutego w pracowni komputerowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.