-
Licznik odwiedzin
On-line na stronie: 1
Dzisiaj: 89
W tym tygodniu: 522
W sumie: 405529 Biblioteka na Facebooku
Biblioteka na YouTube
Miasto Wisła
BIP
Archiwum kategorii: Bez kategorii
DNI KOMIKSU
Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zaprasza do udziału w drugich Wiślańskich Dniach Komiksu 19-21.10.2023 r
19 i 20.10.2023 r. (czwartek, piątek) warsztaty komiksowe w szkołach – prowadzenie Szymon Teluk i Berenika Kołomycka
20.10.2023 (piątek)
godz. 16.30 wernisaż wystawy prac Bereniki Kołomyckiej
godz. 17.00-20.00 Pokaz rysowania karykatur uczestników balu na żywo z elementami kostiumów superbohaterów – Szymon Teluk
godz. 17.00-20.00 bal Superbohaterek i Superbohaterów – wodzirej Szymon Pilch
21.10.2023 r. (sobota) 10.00-11.30 warsztaty komiksowe, prowadzenie Berenika Kołomycka – zapisy pod nr 33 855 26 91
godz. 12.00- Komiksowe Kino „Marzenie” – „Yakari i wielka podróż”, animacja, 83 min. 4+, projekcja filmu we współpracy z Kinem Piast z Cieszyna. Wstęp bezpłatny.
Wydarzenia towarzyszące: wystawa ilustracji i pasków komiksowych Bereniki Kołomyckiej, stoisko zakupu komiksów (Wydawnictwo Egmont Komiksy), stoisko wymiany – przynieś, podaruj, sprzedaj lub się wymień, fotobudka, strefa kreatywności – nasz wspólny komiks.
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, wymagane są zapisy na warsztaty w sobotę, tel. 33 855 26 91.
Bal / wymiana komiksów / pokaz filmowy – wstęp wolny.
Ze szkoły do biblioteki
Dwie klasy pierwsze z Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle zwiedziły bibliotekę miejską. Oprócz spaceru po placówce, uczniowie poznali zasady wypożyczania książek i lokalizację literatury, która ich interesuje. Zaskoczeniem dla wielu był fakt, że w bibliotece znajduje się przestrzeń gdzie można wspólnie się spotkać, zrealizować projekt, czy prezentację lub po prostu spędzić czas na rozmowach. Dziękujemy za Wasze miłe odwiedziny i cieszymy się, że zdobyliśmy tylu nowych czytelników.
6 Konkurs Pięknego Czytania
Niesłabnącą popularnością cieszy się w bibliotece miejskiej Konkurs Pięknego Czytania. Już po raz szósty uczniowie wiślańskich szkół podstawowych, mogli się pochwalić swoimi czytelniczymi umiejętnościami i zabrać słuchaczy w bajkową podróż książkową. Gratulujemy udanych wystąpień i dziękujemy za piękne głośne czytanie! W galerii poniżej możecie zobaczyć Państwo uczniów i laureatów konkursu.
Rodzinne Zabawy
Lipcowe wakacyjne Rodzinne Zabawy postanowiliśmy spędzić w plenerze, a ponieważ tego dnia powiększyła nam się rodzinka o kotkę Lunę, tematycznie nawiązaliśmy do tych zwierząt.Oprócz kocich informacji dzieci zabawiły się w detektywów i odkrywały części ciała zwierząt na podstawie zdjęć. Park zachęca do aktywności, dlatego maluchy zamieniły się w kotki i poćwiczyły swoje gibkie ciałka, nie tylko wyginając grzbiety, ale też używając rekwizytów, w tym balonów. Po takich harcach przyszedł czas na odpoczynek na kolorowej chuście, gdzie nauczyliśmy się piosenki o kotku, a oprócz tego zabawy paluszkowej. Zwieńczeniem było malowanie buziek. Kociaki zachwycone. Do zobaczenia niebawem. Miau!
Opiekunka grupy – Marta Bajewicz
Warsztat o emocjach
W ramach wycieczki zorganizowanej 13 kwietnia, do wiślańskiej biblioteki zawitała grupa uczniów z Ukrainy, która na codzień uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustroniu Polanie. Uczniowie prowadzeni fabułą książki Anne Llenas pt. “Kolorowy potwór” nauczyli się rozpoznawać i nazywać emocje. Oprócz zwiedzania biblioteki, lekcja biblioteczna miała wymiar praktyczny, bowiem grupa wspólnie opracowała metody radzenia sobie ze złością i strachem. Finałem spotkania była praca plastyczna przedstawiająca kolorowe potwory namalowane widelcami. Dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy ponownie.
Bajkowy Angielski
Nauka języka angielskiego połączona z zabawą to możliwe. Kolejne spotkanie z cyklu Bajkowy Angielski prowadzone przez Joannę Bogusławską wraz z córkami: Hanią i Zosią oparte było na książce Julii Donaldson „The Detective Dog”. Na uczestników spotkania, które odbyło się 18 marca czekała moc atrakcji. Wycieczka szlakiem bohaterów książkowych, zgadywanki, układanki, kolorowanki, a w tym wszystkim mnóstwo nowych słówek i zwrotów angielskich. Dziękujemy młodym czytelnikom za aktywność i zapraszamy na kolejne spotkanie 15 kwietnia 2023. Dobra zabawa gwarantowana!
Rodzinne Zabawy
Zabawy Rodzinne wracają do kalendarza spotkań. Wiosna tuż tuż, dlatego na spotkaniu 6 marca 2023 r. tematycznie skupiliśmy się na porach roku i odkrywaliśmy pierwsze symptomy zimowego przebudzenia. Zaangażowane czytanie wchodzi na kolejny poziom. Dzieci oprócz wysłuchania historii pokazują paluszkiem o czym ona jest. To świetna zabawa i radość z dobrze wykonanego zadania. Kreatywność rozwijaliśmy w pracy plastycznej „kryształowe obrazki”, które każde dziecko zgodnie z potrzebą i inwencją twórczą pomalowało farbami. Było też nawiązanie do naszych zajęć o znaczeniu kolorów i emocjach? To też wykorzystaliśmy. Każde nasze spotkanie bazuje na poprzednich, dlatego warto być z nami regularnie. Do zobaczenia!
Z serdecznymi pozdrowieniami Marta Bajewicz
Warsztaty tworzenia zwiastunów teatralnych
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w warsztacie tworzenia zwiastunu do spektaklu baletowego “Pietruszka”, podczas zajęć będziemy pracować techniką stop motion – klasyczną animacją poklatkową. Działanie realizujemy w ramach projektu “Teatr do zrobienia – Strawinski” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury
ODWOŁANE SPOTKANIE
Spotkanie Klubu Gier Bitewnych 20 grudnia (wtorek)
zostaje odwołane.
Wszystkich klubowiczów i osoby zainteresowane modelarstwem
zapraszamy 3 stycznia 2023 r.
Teatr do zrobienia – przebieg prac
“TEATR DO ZROBIENIA” to tytuł projektu, który realizowany jest w Miejskiej Bibliotece im. J. Śniegonia w Wiśle przez Małą Szkołę Baletu prowadzoną przez Mariolę i Grzegorza Ptaków. W ramach działań powstała książka z papierowymi teatrzykami – na podstawie baletów I. Strawińskiego – kostiumy, scenografia i spektakl pt. “Pietruszka”, który miał swoją premierę 11 grudnia na deskach bibliotecznej sceny.
W przygotowanie scenografii i rekwizytów do spektaklu zaangażowali się: uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1, uczennice Liceum Ogólnokształcącego z Wisły i z Cieszyna, uczennica Liceum Plastycznego, zaś zwiastun do spektaklu metodą animacji stworzyli młodzi czytelnicy wiślańskiej biblioteki Przygotowaniem kostiumów zajęła się Karolina Branc, zaś całość prac związanych ze scenografią i choreografią nadzorowali Mariola i Grzegorz Ptak. Oprawę muzyczną….Przygotowanie książki do druku to dzieło Anny Pilar. Autorką ilustracji i koncepcji książki jest Mariola Ptak
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w “Teatr do zrobienia”. Kolejna odsłona spektaklu przed nami, zapraszamy do już w styczniu.
Świąteczny Bajkowy Angielski
Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach nauki języka angielskiego dla dzieci z wykorzystaniem literatury obcojęzycznej odbyło się 3 grudnia. Bajkowy Angielski prowadzony i zainicjowany przez Joannę Bogusławską gromadzi coraz większą liczbę dzieci, które bawiąc się i integrując uczą się języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w wypożyczalni dziecięco-młodzieżowej wiślańskiej biblioteki, raz w miesiącu i przynoszą najmłodszym mnóstwo ciekawych wrażeń. Prowadząca oprócz aktywnego, głośnego czytania przeplata naukę elementami tańca, gry na instrumentach i śpiewu. Pojawiły się też motywy aktorskie, modowe i fotograficzne, a nieocenioną pomocą w prowadzeniu lekcji są jej córki – Hania i Zosia, które pokazują, że nauka może być sposobem na miłe spędzenie czasu. Na ostatnim spotkaniu swą pomocą służyły też czytelniczki z Ukrainy, które poprowadziły warsztaty tworzenia świątecznych kartek.
Zajęcia są bezpłatne i gromadzą małych odbiorców w wieku 5-9 lat. Zapraszamy do udziału!!!
Dziecięcy Klub Książki świętował rok działalności
Dziecięcy Klub Książki działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle świętował 15 października 2022 rok istnienia. Grupa utworzyła się z inicjatywy dr Joanny Godawy, która dostrzegła, że żywe zainteresowanie dzieci literaturą może je integrować i rozwijać.
W czasie świętowania był pyszny tort i życzenia oraz dużo radości i pomysłów na kolejne spotkania.Wiele się wydarzyło podczas tego wspólnego roku naszych działań: spotkania z pisarzami (Grzegorz Kasdepke, Agata Romaniuk, Agnieszka Jucewicz, Joanna Jagiełło, Berenika Kołomycka, Tomasz Spell), wywiady, które prowadzili członkowie klubu. Dzieci były również aktywne podczas Festiwalu “Granatowe Góry”, w czasie którego współprowadzili spotkania ze znakomitymi autorami książek dla dzieci. Były warsztaty literackie, ogrodnicze, plastyczne i kulinarne.Wiele inspirujących rozmów o książkach, radości i fantastycznych pomysłów. Odbyło się również nocowanie w bibliotece połączone z seansem filmowym.
Pięknie dziękujemy Wszystkim Dzieciom,Rodzicom,Wszystkim Pracownikom Biblioteki i Naszym Wspaniałym gościniom i gościom.
Joanna Godawa – opiekunka klubu.
TV godziny otwarcia
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle
Godziny otwarcia:
poniedziałek | 8:00-18:00 |
wtorek | 8:00-16:00 |
środa | 7:00-17:00 |
czwartek | 8:00-16:00 |
piątek | nieczynne |
sobota | 8:00-14:00 (tylko pierwsza i trzecia sobota miesiąca) |
Adres:
Miejska Biblioteka Publiczna, 43-460 Wisła, Plac B.Hoffa 3a
Telefon/Fax:
+48 33 855 26 91
Adresy e-mail:
biblioteka@wisla.pl, wypozyczalnia@wisla.pl, dzieciecy@wisla.pl
Strona www:
biblioteka.wisla.pl
Ferie w bibliotece 2023
PROGRAM FERIE W BIBLIOTECE
Poranki dla najmłodszych
Głośne czytanie i projekcja filmowa “Bolka i Lolka” (poniedziałek-piątek)
16-19 i 23-27.01.2023 r. w godz. 9.30-10.00.
Poranki czytelniczo-filmowe dla uczestników 3+. Wstęp wolny.
Ukraiński poranek bajkowy
Pokaz bajki niespodzianki w języku ukraińskim
18.01.2023 (środa) godz. 10.00
Wstęp wolny.
Ferie z Basią
Spotkania dla dzieci 7-12 lat
Literacko twórcze wtorki i czwartki
17,19,24,26.01.2023 r. godz. 10-13.00
Zapisy – Monika Śliwka; tel. 33 855 26 91, e-mail: dzieciecy@wisla.pl
Co robią uczucia?
spotkanie autorskie z Tiną Oziewicz,
20.01.2023 (piątek) godz. 10.00-11.30
Biblioteczna strefa gier i zabaw
16-27.01.2023 r.,
Sala Kameralna (puzzle, gry planszowe i kolorowanki).
Wystawa ilustracji Aleksandry Zając
„Co robią uczucia”
Ekspozycja dostępna w wypożyczalni dziecięcej bezpłatnie w godzinach otwarcia biblioteki. Zrealizowane we współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry.
*Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, zapisy na warsztaty czytelniczo-plastyczne do 12.01.2023 r. pod nr tel. 33 855 26 91
Mała Redakcja – duży finał
Za nami finał projektu „Mała Redakcja – literackie czasopismo młodych wiślan”. Kilkanaście inspirujących warsztatów, dużo wiedzy, zabawy, pomysłów, a co najważniejsze – inspiracja do dalszych działań.
Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2022” mieliśmy okazję zaprosić dzieci i młodzież do udziału w warsztatach: literackich, dziennikarskich, ilustratorskich, redaktorskich.
Naszym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży po sięganie literackich form wyrazu – stworzenie własnej gazety. Młodzi dziennikarze i dziennikarki sami/e wybrali temat przewodni numeru – Wisła – miasto z perspektywy dziecka.
Do współpracy w realizacji działania zaprosiliśmy: Agatę Romaniuk, Joannę Godawę, Annę Pillar oraz Mariolę Ptak. Praktyczne ćwiczenia, przestrzeń do rozmów, budowanie relacji pomiędzy uczestnikami – wszystko to pozwala nam optymistycznie spoglądać w przyszłość i mieć nadzieję, że pierwszy numer naszego Literackiego Pisma, nie będzie ostatnim, a przed nami wiele wydawniczych doświadczeń.
Projekt zrealizowaliśmy dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Edycja 2022.
Mała Redakcja w akcji!
Młodzi adepci sztuki reporterskiej zaczęli od rozgrzewki literackiej, która rozruszała ich pióra i pozwoliła im ośmielić się szczerze pisać o swoich poglądach i pomysłach. Następnie przyszedł czas na rysowane wywiady – dzięki nim uczestnicy mogli lepiej się poznać, a przy okazji rozwinąć swoją kreatywność. Po tym zadaniu przyszedł czas na nieodzowny element pracy każdego prawdziwego dziennikarza- nauka researchu, czyli sprawnego wyszukiwania i selekcji zdobytych wiadomości. Dzieci pod opieką niezastąpionej dr Joanny Godawy skorzystały z naszych zbiorów bibliotecznych i zebrały informacje, które będą im potrzebne do pracy w kolejnych dniach warsztatów. Efektem ich kilkudniowej wytężonej pracy będzie sfinalizowanie makiety czasopisma.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu Mała Redakcja – czasopismo młodych wiślan, dofinansowanego z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury “Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2022.
Mała Redakcja – warsztat plastyczny
Za nami kolejne spotkania Małej Redakcji, tym razem poświęcone ilustrowaniu tekstów, tworzeniu rysunków, kolaży, wycinanek, szkiców – wszystkiego co pięknie uzupełni teksty pisane przez twórczynie i twórców Czasopisma Literackiego.
Zajęcia ilustracji prowadzi Mariola Ptak – malarka, edukatorka, propagatorka działań artystycznych realizowanych wspólnie z dziećmi.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu Mała Redakcja – czasopismo młodych wiślan, który otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury “Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2022.
Konkurs Pięknego Czytania
Tradycyjnie z okazji Dnia Głośnego Czytania przypadającego na 29 września Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania. Wydarzenie ma na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz umacnianie relacji rodzinnych i tych na lini nauczyciel/bibliotekarz – dziecko. Uczniowie z wszystkich pięciu szkół podstawowych podjęli się niełatwej sztuki, jaką jest czytanie na głos, ze sceny dla szerokiego grona odbiorców. Wszystkie wystąpienia należały do bardzo udanych. Komisja konkursowa w składzie: Ilona Majewska – dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle, Edyta Soluch-Cieślar – polonistka, edukatorka oraz Elżbieta Śliwka – polonistka, bibliotekarka Liceum Ogólnokształcącego w Wiśle oceniła wystąpienia uczestników konkursu i przyznała nagrody za poszczególne miejsca. Nagrodzono i wyróżniono w sumie 19 uczniów.
I Wiślańskie Dni Komiksu
Wszyscy miłośnicy komiksów mogli przybyć do biblioteki miejskiej 16 i 17 września z okazji pierwszych Wiślańskich Dni Komiksu. W pierwszym dniu uczestnicy wzięli udział w dwóch warsztatach rysunkowych i mieli przyjemność spotkać się z topowymi komiksowymi twórcami: Bereniką Kołomycką oraz Tomaszem Spellem. Efektem spotkań były ciekawe prace oraz inspirujące rozmowy. Wieczorem zaś wszyscy zostali zaproszeni na bal Superbohaterów i Superbohaterek. Pod okiem wodzireja – Szymona Pilcha dzieci mogły się bawić, tańczyć i śpiewać. Sobotnie przedpołudnie zainaugurowało otwarcie wystawy i wręczenie nagród w konkursie plastycznym “Wisła – miasto moich marzeń”. Wiślańscy uczniowie wykazali się niemałym talentem, a Komisja Konkursowa w składzie: Sylwia Tumidajska (Muzeum Beskidzkie), Tadeusz Papierzyński (Kierownik Referatu PTKS) oraz Ilona Majewska (Dyrektorka Miejskiej Biblioteki) stanęła przed trudnym zadaniem. Kolejnym punktem spotkania były zajęcia komiksowe poprowadzone przez pisarkę Joannę Jagiełło. Propozycją dla młodzieży, było zaś Komiksowe Kino Marzenie, w którym dzięki współpracy z Kinem Piast wyświetlony został film pt. “Belle” w reżyserii Mamoru Hosody.
Tłem do atrakcji głównych, takich jak warsztaty rysunkowe były wydarzenia towarzyszące między innymi: strefa kreatywności – tworzenie wspólnego komiksu, stoiska wymiany i zakupu komiksów z Wydawnictwa Egmont Komiksy, komiksowa fotobudka oraz wystawa „Którędy do Yellowstone…” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację wydarzenia: pisarzom, rysownikom, wolontariuszom i przyjaciołom biblioteki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu będziemy mieć możliwość rozmawiać o komiksach, zachwycać się nimi i czerpać radość
Udział we wszystkich wydarzeniach był bezpłatny, a całe wydarzenie odbyło
Oferta edukacyjna dla szkół
PAŹDZIERNIK 2022 – EDUKACJA W BIBLIOTECE (więcej…)
Wakacyjna Akademia Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zaprasza
na spektakl i wykłady z cyklu Wakacyjna Akademia Kultury
Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki
Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle od 4 lipca 2022 r. zaprasza
do korzystania z wypożyczalni i czytelni
w nowych wakacyjnych godzinach otwarcia:
Poniedziałek 10.00-18.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00
Piątek nieczynne
Dodatkowo dyżury sobotnie 2 i 16 lipca oraz 6 i 20 sierpnia w godz. 8.00-14.00.
ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!
POLSKO-UKRAIŃSKI PODWIECZOREK
Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
zaprasza na polsko-ukraiński podwieczorek
-spotkanie dla kobiet.
Termin: 7 lipca (czwartek), godz. 17.00-20.00
W programie: integracja, warsztaty, rozmowy, słodki poczęstunek.
Wstęp bezpłatny, zapisy nie są wymagane.
Spotkanie w ramach projektu “Zbratajmy się/Let’s gather” realizowanego przez Stowarzyszenie 7 Dolin ze środków Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
ZABAWY RODZINNE
Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zaprasza rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat do udziału w ZABAWACH RODZINNYCH.
29 czerwca (środa) w godz. 10.00-11.00 (grupa młodsza 2+)
oraz w godz. 14.00-15.00 (grupa przedszkolna 5+)
Spotkania realizowane są w ramach projektu “Miejsce Wspólne – BIBLIOTEKA”
Udział bezpłatny, zapisy pod nr tel. 33 855 26 91 .
Prowadzenie Marta Bajewicz.
ZAPRASZAMY!!!
Dzień Dziecka w bibliotece
Z okazji Dnia Dziecka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle zagościła grupa dzieci z Przedszkola Mali Odkrywcy. Tematem przewodnim dziecięcego świętowania była kultowa postać Myszki Miki. Dzieci aktywnie brały udział w przygotowanych atrakcjach. Słuchały bajki kamishibai, tańczyły i bawiły się w rytm piosenek, kolorowały postać Myszki Miki. Na dzieci czekała także niespodzianka jaką było malowanie twarzy i słodki poczęstunek.
Rodzinne zabawy
Rodzinne zabawy dla najmłodszych, które odbyły się 25 maja 2022 r. rozpoczęliśmy łagodnie od przełamywania lodów. Dzieci mają różne potrzeby, ale jedną z najważniejszych jest potrzeba poczucia bezpieczeństwa. Sówka, pomogła wejść w nową grupę i miejsce. Po krótkim zapoznaniu i puszczaniu baniek uczestnicy spotkania wykonali kolorowe sortery (promujemy zabawki wykonane samodzielne z materiałów ogólnodostępnych), po czym powróciliśmy na podłogę, by posłuchać bajki o młodym źrebaku. Zabawy ruchowe w naśladowanie zwierząt, dźwięków, zwłaszcza wykonywane przez rodziców, dają maluchom dużo radości i są wsparciem w nauce mówienia. Największą satysfakcję dają uśmiechy dzieci. Podsumowując: pierwsze koty za płoty. Prowadząca bardzo dziękuje za wspólnie spędzony czas i zaprasza za tydzień na kolejne zajęcia. Wprowadzimy masy sensoryczne-plastyczne, więc będzie się działo. Zapisy w bibliotece.
Marta Bajewicz
Tydzień Bibliotek
ZAPRASZAMY NA TYDZIEŃ BIBLIOTEK, 6 – 13 MAJA 2022
XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek “Świat w jednym miejscu”
6 MAJA , GODZ. 17.00 – SPOTKANIE Z HANNĄ GREŃ
- Rozmowę prowadzi Andrzej Drobik.
Muzyczna niespodzianka: mini recital Krzysztofa Cieślara.
6 MAJA , GODZ. 18.30 – KLUB KOLEŻANEK
- Spotkania integracyjne dla mieszkanek Wisły.
9 MAJA , GODZ. 17.00 – CZYTELNIK/CZYTELNICZKA 2021
- Recital nauczycieli/uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie – Filia w Wiśle, wręczenie nagród dla najbardziej rozczytanych czytelników/czytelniczek 2021 roku.
10 MAJA – ZIELONA INKLUZJA – DZIEŃ Z JOANNĄ GODAWĄ
- 9.00 “Planetę pożyczyliśmy od naszych dziadków” – warsztaty ekologicznej mocy dla dzieci – prowadzenie dr Joanna Godawa i studentki Uniwersytetu Śląskiego.
- 11.00 Debata z udziałem młodzieży „Współczesny człowiek i jego relacja z przyrodą”
- 13.00 Uroczyste zasadzenie Drzewa Bibliotecznego i Zielona loteria – spotkanie w bibliotecznym holu, wspólny spacer do Parku im. Kopczyńskiego.
11 MAJA, GODZ. 16.00 – WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA
- Szydełkowe zakładki – prowadzenie Marta Podżorska. Obowiązują zapisy: 33 8552691
12 MAJA, GODZ. 9.00 – MŁODZIEŻOWA KONFERENCJA NAUKOWA
- Wydarzenie realizowane przez uczniów i uczennice LO im Pawła Stalmacha w Wiśle.
13 MAJA, GODZ. 9.00 „BASIA W BIBLIOTECE I INNE WĄTKI”
- Spotkanie autorskie i warsztaty ilustratorskie z Zofią Stanecką. Spotkanie dla uczniów klas pierwszych – za zaproszeniem
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna imienia Jana Śniegonia w Wiśle
Długi weekend majowy
Drodzy czytelnicy i czytelniczki!
W poniedziałek 2 maja biblioteka będzie nieczynna.
Zapraszamy do biblioteki wcześniej, żeby zaopatrzyć się w książki na długi weekend!
Dzieci z Przedszkola nr 2 w bibliotece
W ramach oferty edukacyjnej realizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wiśle wychowankowie Przedszkola Publicznego nr 2 w Wiśle wzięli udział 29 marca w dwóch spotkaniach. Pierwsze zatytułowane “Say hello – język angielski dla najmłodszych” przeprowadzone przez Dagmarę Niemczyk metodą zabawy, tańca, śpiewu i przy wykorzystaniu teatrzyku kamishibai. Drugie zajęcia prowadzone przez Monikę Śliwkę zaznajomiły dzieci ze światem emocji. Uczestnicy poznali opowieści pt. “Emocje” z serii Montessori oraz “Kolorowy potwór” Anny Llenas , dzięki którym nauczyły się rozpoznawać, nazywać i wyrażać podstawowe emocji. Bonusem było też ćwiczenie pomagające ujarzmić emocje trudne, takie jak np. złość.
Zapraszamy rodziców i wychowawców zainteresowanych edukacją w powyższych tematach. W bibliotece znajdziecie Państwo wydzielony księgozbiór dotyczący emocji i dojrzewania oraz książeczki dla najmłodszych w języku angielskim. Nauka poprzez zabawę jest przyjemna i efektywna.
Edukacja w bibliotece
Pracownia słowa i papieru “Gołębnik”
- Marbling – warsztat tworzenia papeterii
zajęcia dla uczestników 10+, 45-60 min. - Linoryt – warsztat tworzenia exlibrisu
zajęcia dla uczestników 14+, 60-90 min. - Origami – przywitanie wiosny
japońska sztuka składania papieru
zajęcia dla uczestników 6+, 45-60 min.
Lekcje biblioteczne
- Emocje – czytam, nazywam, wyrażam
zajęcia dla uczestników 3+, 45 min. - Say hello – zajęcia języka angielskiego
zajęcia dla uczestników 7-9 lat, 45 min. - Bezpieczeństwo w internecie
zajęcia dla uczestników 10+, 45 min.
Zapisy:
Monika Śliwka, Dział Dziecięcy
e-mail: dzieciecy@wisla.pl
telefon: 33 855 26 91
Organizator:
Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
Program obowiązuje w dniach 1-31 marca 2022 r.