Konkurs Pięknego Czytania

wspólne zdjęcie

Tradycyjnie z okazji Dnia Głośnego Czytania przypadającego na 29 września Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania. Wydarzenie ma na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz umacnianie relacji rodzinnych i tych na lini nauczyciel/bibliotekarz – dziecko. Uczniowie z wszystkich pięciu szkół podstawowych podjęli się niełatwej sztuki, jaką jest czytanie na głos, ze sceny dla szerokiego grona odbiorców. Wszystkie wystąpienia należały do bardzo udanych. Komisja konkursowa w składzie: Ilona Majewska – dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle, Edyta Soluch-Cieślar – polonistka, edukatorka oraz Elżbieta Śliwka – polonistka, bibliotekarka Liceum Ogólnokształcącego w Wiśle oceniła wystąpienia uczestników konkursu i przyznała nagrody za poszczególne miejsca. Nagrodzono i wyróżniono w sumie 19 uczniów.

Laureatami w pierwszej kategorii wiekowej zostali: I miejsce – Michał Pilch, II miejsce – Zuzanna Bajewicz, III miejsce – Łucja Ciemniewska, wyróżnienia: Filip Brzeżek i Lena Pinczura. W drugiej kategorii wiekowej najlepsi okazali się: I miejsce – Emilia Szturc, II miejsce – Emilia Pilch, III miejsce – Jakub Mitręga i wyróżnienia: Piotr Rosenberg oraz Julia Pilch. W trzeciej kategorii wiekowej miejsca na podium wywalczyli: I miejsce – Judyta Machnicka, II miejsce – Natan Frankowski, III miejsce – Eliza Cieślar, wyróżnienia:  Maja Szarzec i Malwina Bujok. Wśród najstarszych uczniów liderami okazali się: I miejsce – Aleksandra Świerczek, II miejsce – Jonasz Cieślar, III miejsce – Katarzyna Wysocka, a wyróżnienie zgarnęła – Milena Wisełka. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Wydarzenia 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.