Warsztaty programowania

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle w październiku i listopadzie przeprowadziła warsztaty z programowania w stopniu podstawowym dla dzieci w wieku 10 do 14 lat. Zajęcia były bezpłatne i prowadzone małej – 8 osobowej grupie, a zrealizowane ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Projekt przygotowany przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu zakładał przeszkolenie pracownika biblioteki i przygotowanie do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Następnym etapem było zaproszenie młodych uczestników i realizacja tematów zgodnie z przygotowanymi scenariuszami. Celem projektu było zwiększenie potencjału techniczno-dydaktycznego placówek, poprzez doposażenie w sprzęt teleinformatyczny tj. tablety, roboty typu Edison wraz z dodatkowymi klockami, roboty Codey&Rocky, gry planszowe do programowania Scottie Go. Uczestnicy projektu oprócz tego, że mieli okazję nabyć nowe kompetencje, to rozwinęli też swoją wiedzę cyfrową, umiejętności logicznego myślenia i wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia te pokazały też, jak bardzo ważna jest współpraca i integracja grupy. Dziękujemy młodym cyfrowym ekspertom za udział w projekcie!!!

cyfrowi eksperci cyfrowi eksperci

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.