Grupa dyskusyjna działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle kolejne spotkanie poświęciła literaturze związanej z wyprawami pisarzy do źródeł Wisły. Nie wszyscy bowiem mogli wziąć udział w wycieczce zorganizowanej prawie trzy tygodnie wcześniej. Tym razem zainteresowani tematem wysłuchali krótkiego referatu i pochylili się nad konkretnymi przykładami utworów.
Spotkanie prowadziła dyrektor biblioteki, która przybliżyła sylwetki i dzieła literatów zmierzających do źródeł Wisły w XIX i XX wieku. Były opowieści biograficzne i ciekawostki oraz cytaty z wybranych utworów. Najwięcej komentarzy wzbudził fragment poematu „Śląsk” autorstwa Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego traktujący o jedności narodu zamieszkałego nad Wisłą oraz niedokończony nigdy projekt fotograficzno-poetycki Władysława Broniewskiego, którego zdjęcie na Przysłopiu pod Baranią Górą wykonane w 1955 roku zdobi okładkę najnowszej biografii poety.
Rozmowa potoczyła się w zgoła nieliterackim kierunku. Skromne ślady wypraw literatów i badaczy do źródeł Wisły skłoniły uczestników do dyskusji nad współczesną (nie)dostępnością źródeł. Szans na powstanie kolejnych utworów inspirowanych początkami rzeki Wisły po prostu nie ma.