Dzieje Nadleśnictwa Wisła

Ostatnie, comiesięczne spotkanie grupy dyskusyjnej działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle odbyło się 30 października, a jego tematem były dzieje Nadleśnictwa Wisła. Gościem zebranych i biblioteki był zastępca nadleśniczego mgr inż. Andrzej Klimek, który wygłosił krótki wykład zilustrowany ciekawą prezentacją multimedialną. Wystąpienie obejmowało historię gospodarki leśnej w czasach Komory Cieszyńskiej (pierwsze prace urządzeniowe lasu zostały przeprowadzone w latach 1890-1901), dzieje wzniesionych przez leśników budynków (leśniczówek i gajówek) oraz losy pracowników, zwłaszcza podczas drugiej wojny światowej. W dyskusji, która wywiązała się po wykładzie poruszano dzieje gospodarki leśnej, w tym zamieranie świerczyn i plagę konika, efekty wolierowej hodowli głuszca oraz głośnych ostatnio zniszczeń dokonywanych na polach uprawnych przez dziki czy powrotu drapieżników takich jak wilki w beskidzkie lasy. Uczestnicy spotkanie opuszczali bibliotekę bardzo zadowoleni i z głowami pełnymi ciekawych informacji. Zainteresowanych zapraszamy do wypożyczalni po wydawnictwa Nadleśnictwa Wisła oraz do czytelni prasy do lektury czasopisma „Echa Leśne”.

Tematem kolejnego spotkania 27 listopada o godz. 16.00 będzie wiślańska obrzędowość doroczna. W wypożyczalni można zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami na ten temat. Zapraszamy!

grupa dyskusyjna - Dzieje Nadleśctwa Wisła grupa dyskusyjna - Dzieje Nadleśctwa Wisła grupa dyskusyjna - Dzieje Nadleśctwa Wisła grupa dyskusyjna - Dzieje Nadleśctwa Wisła

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.