Tomasz Stockinger w Wiśle

Na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle 8 listopada wystąpił znany i powszechnie lubiany aktor Tomasz Stockinger. Koncert pt. „Już nie zapomnisz mnie” rozpoczął cykl wiślańskich uroczystości listopadowych związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród gości znaleźli się burmistrz miasta Wisła Tomasz Bujok, sekretarz miasta Sylwester Foltyn oraz dyrektor Zamku Prezydenta RP na Zadnim Groniu Alicja Cieślar.

Koncert pt. „Już nie zapomnisz mnie” był wspomnieniem dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie, oddającym klimat tamtej epoki. Zebrana w sali Domu Zdrojowego publiczność usłyszała najpierw nagranie głosu marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie najpiękniejsze piosenki polskiego kina przedwojennego. Romantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne – teksty autorstwa legend polskiej literatury muzycznej: Hemara, Tuwima, Warsa czy Petersburskiego. Tytuł koncertu zaczerpnięty został z piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku, a wykonawca recitalu jako aktor oddał hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomniał takie osobowości jak Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński czy Antoni Fertner. Koncert ożywił elegancję i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych, także jako najpiękniejsze lata młodego państwa, jakim była wtedy Polska i świetnie wpisał się w dzieje sali biblioteki, która powstała w okresie międzywojennym i w której niegdyś funkcjonowało kino.

Tomasz Stockinger, znany i lubiany aktor teatralny i filmowy stale obecny w polskim teatrze, kinie, telewizji i na estradzie szybko nawiązał żywy kontakt z wiślańską publicznością. Towarzyszył mu na fortepianie Stefan Gąsieniec – kompozytor, aranżer muzyczny i pianista, występujący w kraju i za granicą z gwiazdami światowego jazzu i z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej. Nie obyło się bez bisów i owacji na stojąco. Dziękujemy artystom i widowni za tak liczne przybycie i żywy udział w koncercie oraz zapraszamy na kolejne uroczystości w dniach 11 i 15 listopada.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.