Bezpieczniej w Internecie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”, która w tym roku realizowana jest pod hasłem „Działajmy razem”. Podczas trzeciego spotkania w ramach Ferii w bibliotece młodzi internauci ustalili wspólnie: podstawowe zasady netykiety, zobaczyli materiał filmowy, rozwiązywali krzyżówki, quizy i rebusy. Był też czas na poczęstunek, dystrybucję materiałów edukacyjnych i zabawy ruchowe.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet, zaś głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

A już 21 lutego podczas ostatnich warsztatów uczestnicy Ferii w bibliotece pochwalą się swoimi preferencjami czytelniczymi, gdyż odbędzie się forum młodych – czyli spotkanie promujące bibliotekę, książkę i czytanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.