Czytanie na śniadanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle w czasie ferii zimowych po raz kolejny zorganizowała akcję „Czytanie na śniadanie”. Podczas poranków czytelniczo-filmowych najmłodsi czytelnicy poznawali przygody bohaterów książki Joanny Pollakówny pt. „Marceli Szpak dziwi się światu”. Po wysłuchaniu bajki na „deser” dzieci oglądały film rysunkowy o tym samym tytule.

W akcji „Czytanie na śniadanie” wzięły udział grupy przedszkolne, ale spotkania miały charakter otwarty i do młodych słuchaczy i widzów dołączały dzieci spędzające ferie pod opieką rodziców lub dziadków. Na bajki do biblioteki grupami przychodzili mali czytelnicy z Zespołu Przedszkoli Miejskich (przedszkole z ul. Wodnej) oraz z przedszkola Mali Odkrywcy. Codziennie bajkę czytała inna lektorka, a dzieci nauczyły się piosenki towarzyszącej każdemu odcinkowi filmu.

Biblioteka serdecznie dziękuje lektorkom – paniom z Wiślańskiej Akademii Aktywnych, które codziennie czytały dzieciom – za entuzjastyczne włączenie się do akcji. Mamy nadzieję, że ferie były udane i że za rok znów ruszy „Czytanie na śniadanie”, które rozwija wyobraźnię i wspiera rozwój dzieci. Do zobaczenia!

Ferie zimowe w wiślańskiej bibliotece - czytanie na śniadanie. Ferie zimowe w wiślańskiej bibliotece - czytanie na śniadanie. Ferie zimowe w wiślańskiej bibliotece - czytanie na śniadanie. Ferie zimowe w wiślańskiej bibliotece - czytanie na śniadanie. Ferie zimowe w wiślańskiej bibliotece - czytanie na śniadanie. Ferie zimowe w wiślańskiej bibliotece - czytanie na śniadanie. Ferie zimowe w wiślańskiej bibliotece - czytanie na śniadanie. Ferie zimowe w wiślańskiej bibliotece - czytanie na śniadanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.