Na linii ognia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle wraz ze strażakami OSP 7 marca 2019 r. zorganizowała spotkanie z Piotrem Zwaryczem – oficerem Państwowej Straży Pożarnej z jednostki w Radzionkowie, ratownikiem wysokościowym, taternikiem jaskiniowym, płetwonurkiem, skoczkiem spadochronowym, motorowodniakiem, instruktorem cfbt, jedynym w Polsce strażakiem mającym licencję na… fotografowanie i dokumentowanie akcji ratunkowych.

Fotografią reportażową Piotr Zwarycz zajmuje się od kilkunastu lat. W 2018 roku towarzyszył misji polskich strażaków w Szwecji, którzy budowali linię obrony przed frontem ognia i gasili pożary lasów w okolicy miejscowości Kårböle (obóz w Sveg). Po powrocie do kraju przygotował i wydał album „Misja Szwecja. Na linii ognia”. Uczestnicy spotkania w wiślańskiej bibliotece mieli okazję zapoznać się z przebiegiem skandynawskiej akcji oraz ciężką pracą strażaków nie tylko na misjach, ale także w kraju. Opowiedział o niej przy pomocy swoich zdjęć prawdziwy profesjonalista – strażak i fotograf w jednej osobie.

Po spotkaniu została udostępniona także wystawa fotograficzna. Zdjęcia Piotra Zwarycza można oglądać w godzinach pracy biblioteki przez najbliższy miesiąc (do 10 kwietnia). Obecni mogli też nabyć album wydany końcem 2018 roku, zdobyć autograf i porozmawiać z prelegentem. Chętnych nie brakowało. Dziękujemy Piotrowi Zwaryczowi za ciekawe spotkanie, czytelnikom i strażakom za przybycie, a druhowi Krystianowi Piszczkowi za pomoc w organizacji spotkania.

Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja" Spotkanie Z Piotrem Swaryczem pt. "Misja Szwecja"

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.