Spotkanie czytelników

Z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który trwa od 8-15 maja, Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zorganizowała spotkanie dla najbardziej aktywnych czytelników placówki. Zaproszeni goście, wykazujący się niezwykłą statystyką wypożyczeń oraz od wielu lat korzystający ze zbiorów (książek, audiobooków, e-booków i prasy), przybyli do czytelni 14 maja. Przyjęli ich obecnie pracujący oraz emerytowani bibliotekarze.

Na początku spotkania dyrektor placówki oprowadziła zebranych po zakamarkach biblioteki i pomieszczeniach, do których na co dzień czytelnicy nie mają dostępu. Opowiedziała o historii Domu Zdrojowego i odbywających się w nim wydarzeniach kulturalnych, o literatach, artystach i politykach goszczących w progach tego pięknego, modernistycznego budynku. Pracownicy wypożyczalni przedstawili nowości wydawnicze, które właśnie wprowadzono do zbiorów, plany udziału w akcji „Podaruj wiersz” i założenia Dyskusyjnego Klubu Książki. Zaprezentowany został także dorobek literacki autorów pochodzących z Wisły: Jerzego Pilcha i prof. Włodzimierza Szturca, Hanny Greń i Lidii Czyż oraz twórców regionalnych, a także książki opisujące Wisłę (m.in. Bogumiła Hoffa i Marii Pilch). Nie zabrakło wydawnictw biblioteki, które ukazywały się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Następnie przybyły do biblioteki burmistrz miasta Tomasz Bujok wręczył najaktywniejszym czytelnikom drobne upominki i podziękował zebranym za aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta. Radości i pracownikom, i gościom przysporzył fakt, że wśród nagrodzonych znalazł się przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski, który od lat jest aktywnym czytelnikiem wiślańskiej biblioteki.

Przy kawie i herbacie dyskutowano o nowych książkach, twórczości literackiej wiślańskich pisarzy i planach na przyszłość. Anegdotom i żartom nie było końca, a czas upływał bardzo szybko. Uczestnicy spędzonego w miłej atmosferze spotkania rozchodzili się do domów z nowościami wydawniczymi pod pachą. Mimo zimna za oknem w bibliotece była przyjemna, ciepła atmosfera. Wszystkich chcących dołączyć do grona czytelników biblioteki serdecznie zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.