Młodzi artyści w akcji

W poniedziałkowy poranek 13 maja w biblioteczne progi zawitała klasa VII ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wiśle Jaworniku. Kolejne już spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek upłynęło pod znakiem twórczości artystycznej. Uczniowie stworzyli prace plastyczne techniką sgraffito, czyli znanej już w starożytności sztuki zdobniczej polegającej na nakładaniu kolorowych warstw tynku i zeskrobywaniu ich wierzchniej części. Młodzi twórcy wykonali swe dzieła na papierowych kartonikach nanosząc kolorowe warstwy kredkami świecowymi i pokrywając je farbą zmieszaną z płynem do naczyń. Powstałe prace nawiązywały tematem miedzy innymi do książki i czytania, można je podziwiać na ekspozycji w dziale dziecięco-młodzieżowym. Na zakończenie wszyscy posilili się słodką przekąską i herbatą, w bonusie zaś cała grupa zwiedziła biblioteczne zakamarki i poznała prace wykonywane w placówce od podszewki. Dziękujemy uczniom i wychowawcom za przyjęcie zaproszenia i udział w warsztatach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.