Świat w obłokach

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle 14 listopada odbył się koncert poezji śpiewanej pt. „Świat w obłokach”. Recital składał się z kilkunastu piosenek polskich autorów, m.in. Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego. Publiczność, na czele z burmistrzem miasta Tomaszem Bujokiem, wypełniła salę biblioteki tak szczelnie, że zabrakło miejsc na parterze i część widzów zasiadła na antresoli.

Wykonawczynią koncertu była Barbara Lubos – znana aktorka teatralna i filmowa, związana z Teatrem Śląskim w Katowicach, absolwentka Wydziału Aktorskiego i Pantomimicznego PWST we Wrocławiu i laureatka wielu nagród, m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i „Złotej Maski” za rolę Iriny w „Trzech siostrach” A. Czechowa. Na fortepianie towarzyszył jej Adam Snopek – pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach, absolwent klasy fortepianu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach.

Recital „Świat w obłokach” podbił serca wiślańskiej publiczności. To było poruszające poetycko-muzyczne spojrzenie w głąb człowieka, na jego kondycję we współczesnym świecie. Artyści słowem i dźwiękiem opowiedzieli o ludzkim pragnieniu miłości, walce z samotnością i przeciwstawieniu się okrucieństwu świata w imię zachowania głęboko humanistycznej postawy. Nie obyło się bez bisu!

Dziękujemy artystom za pełne wrażeń popołudnie i publiczności za tak liczne przybycie i życzliwe przyjęcie koncertu. Biblioteka zaprasza na kolejne spotkanie już w czwartek 21 listopada o godz. 16.00. Projekcja filmu „W pogoni za wiosną. Filmowy portret Stanisława Hadyny” zostanie poprzedzona krótką prezentacją biograficzną o związkach twórcy Zespołu „Śląsk” z Wisłą”. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.